Potrzebuję porady
Wytłaczanie

Angitt
3 paź 2012, 13:41 Angitt

Co to takiego PVC???
PCV rozumie...

Iebm
3 paź 2012, 15:56 Iebm

PVC i PCV to oznacza to samo. W branży przetwórstwa polimerów używamy raczej PVC

Ramones
3 paź 2012, 18:28 Ramones

A dokladnie :
1.w jezyku angielskim --Poli Vinylo Chloratum = PVC :D
2.w jezyku polskim --Poli Chlorek Vinylu = PCV :D

Anonymous
3 paź 2012, 19:24 *.239.101.139

Nie chciałbym być upierdliwy, ale uczono mnie, że prawidłowa nazwa chemiczna to właśnie poliwinylowy chlorek , czyli jednak PVC(choć głęboko zakorzeniony polichlorek w i tak zawsze zwyciężał). Ale to dosyć dawno było, mniejsza o to- ważne, że wiadomo o co chodzi ;).

Pawelw
9 paź 2012, 10:37 Pawelw

W języku polskim jest polichlorek winylu, czyli PCW.

PCV to błędny skrót, niestety mocno zakorzeniony zwłaszcza w branży okiennej.

Prawidłowy jest skrót PVC lub PCW.

Wpcpoland
24 cze 2014, 12:55 Wpcpoland

Ar2r_w napisał:
Próbowaliśmy przetwarzać na nich kompozyt drewno/PVC (suszonego, żeby ograniczyć udział pary wodnej)co zakończyło się utratą ślimaka i formy, cóż nikt u nas nie miał wcześniej doświadczenia z ekstruzją, a nauka na błędach boli. Myślałem jednak, że odciągnięcie pary wodnej ma znaczenie przy mieszankach z drewnem, a nie przy przetwarzaniu czystego PVC. Do czego w takim razie moglibyśmy użyć tych maszyn? Pewnie PP, PE ale może coś jeszcze?
rozwiń+


Gdy kolejny raz czytam, że znowu ktoś próbował przetwarzać WPC i NIE zapytał JAK to robić, to ręce mi opadają! Jest tyle MOŻLIWOŚCI aby robić to prawidłowo a ludzie sami sobie wyrządzają krzywdę. Najśmieszniejsze jest to, że ludzie myślą, że podjadą do przydrożnego tartaku, kupią trociny dosypią do tego PVC i pójdzie. A potem w najlepszym wypadku: ojej... miałem ślimak... żeby jeszcze zatrzymał tę głupotę dla siebie! Otóż nie. Teraz to on będzie biadolił i opowiadał wszystkim jakie to WPC jest okropne, wstrętne i bleeee. No WPC mu maszynę wykończyło. WPC ?
Nie! Sam żeś ją wykończył. Kompozyty WPC przetwarzają się IDEALNIE. Powtarzam: IDEALNIE. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania to BŁAGAM: Dzwońcie, piszcie!
Tylko PRZED rozpoczęciem pracy z kompozytami WPC a nie po gdy już nie ma czego zbierać.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Monika Szramka, PLASTIMO
TEL. 602 265 411

Iebm
24 cze 2014, 18:09 Iebm

Ale to było 2 lata temu...... Dziś każdy potrafi wytłaczać WPC :)

Kriss1980
14 mar 2024, 13:33 Kriss1980

Iebm #(on) napisał:
Profi , zgadzam się z Tobą że można wytłaczać PVC , a nawet WPC bez odgazowania . Niemniej z odgazowaniem detale są lepszej jakości , bo odciągasz przed strefa sprężania wszystkie niepotrzebne gazy .
rozwiń+

Witam 

Jestem nowy na forum.

Próbujemy  tłoczyć profil wpc z dodatkiem PP, wytaczarka dwuślimakowa. Ma Pan bardzo dużą wiedzę, jakie powinny być temperatury w strefie plastyfikujacej?

Czy PP o współczynniku MFI 12 będzie odpowiednie?

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Forum