Problem z Pet'em
Recykling

12 lip 2013, 12:16 Bbagins

Witam forumowiczów. Czy ktoś mógłby mi co nieco zdradzić odnośnie segregacji PETów? Nigdy nie było to moją działką i traktowałem je jako raczej towar wymienny.
A teraz powiem szczerze 'jak jest'... zastanawiam się nad wejściem w temat ale gdzie nie zadzwonię to zbywają mnie że już się w to nie bawią. I chociaż biznes lubi milczenie to może ktoś podpowie:
- jak się z tym odpadem obchodzić: czy warto segregować na kolory czy trzeba zrywać etykiety?
- słyszałem plotę że coś nie gra z Tymbarkowymi butelkami i dlatego ' zachód' średnio chce nasze butelki brać
- czy może coś w rynku naprawdę trzeszczy że nikt oficjalnie się w to już nie bawi?

12 lip 2013, 18:01 Iebm

Dobry pet ma sie dobrze . Dobry - znaczy bez wtrazeń i zanieczyszczeń .

Racigniew

12 lip 2013, 21:45 Demon13

PET-ek ma sie bardzo dobrze LEBM ma racje - jak zwykle zresztą .
Obecnie butelka jest takim towarem którego sie nie obawiam że mi nie zejdzie .
Jakieś 2-3 miesiące temu miałem przestój ( nie wiem czy u Was tak samo) normalnie nic nie chcieli ani foli, makulatury a nawet przemiału , jedyne co z chodziło to butelka .
Ogólnie rzecz biorąc zapotrzebowanie na PET-a jest ogromne odbiorcy sami walą drzwiami i oknami
:D .
Butelkę oczywiście że sie opłaci segregować na kolory , pod warunkiem że ma sie ilości tonowe .
Firmy kręcą nosem ponieważ obawiają się wtrąceń butelki z etykietą PCV ( tymbark , kubuś )
Wszystkie butelki z PCV jest cholernie trudno sprzedać,u mie pracownicy zrywają to etykiete ( nawet ładnie to idzie )a nie ma tego aż tak dużo .
Ot i tyle .
Pozdrowionka

12 lip 2013, 22:05 Zlommark

Witam pozwolę się wtrącić w dyskusje Petem handluje już trochę czasu najlepiej segregować na kolory patrzeć na dno lub na szyjkę można pomylić niebieski z zielonym niektóre są podobne po mojemu nijakie etykietek nie zrywam, bo nikt tego nie wymagał nakrętki odkręcam, ale też nie trzeba potrzebna jest prasa dosyć mocna moja ma ok. 25t jest wystarczająca stosować raczej drut lub taśmę min 10mm lub 12mm Pet rozpręża się bardziej niż karton podobnie jak folia, co do ceny to Niewinem czy na Polskę czy na export to najlepiej przez mojego mejla tyle z technicznych wiadomości. Teraz trochę ochrony środowiska generalnie jest to opakowanie, czyli kod, 15 01 02 ale od firm grupa komunalna ma 20 01 39 to tak jak z gruzem jak indywidualnie to gruz jest komunalny a jak firma remontuje to samo mieszkanie to już gruz firmowy i może go wywozić firma najemna bez rejonizacji mądry przepis:D musisz się dopytać u siebie w ochronie to różnie interpretują to tak jak w stanach zjednoczonych gdzie stan tam inne prawo dziki wschód myślę, że to dosyć dobry temat trochę śmierdzi:D a jeszcze jedno zbieraj tylko biały, niebieski, zielony inne kolory nie mogłem sprzedać POZDRAWIAM.

13 lip 2013, 10:55 Plastikowanowa

z PET-em nie ma żadnego problemu, chłopaki napisali już co i jak. Niezbędna jest belownica, jeżeli chcesz uzyskać jakąś lepszą cenę, oczywiście można sprzedać sortowany luz ale to już cena przez połowę. Etykiety i zakrętki zostają, problemem są "kubusie" czyli butelki z etykietą PCW, trzeba je usunąć, w sensie etykiety-nie butelki :).
Kolory: bezbareny, niebieski, zielony i mix, choć mnie się udało w zeszłym miesiącu wysłać tira czerwonej butelki (taki strzał), zapłacili jak za niebieski.

15 lip 2013, 8:27 Bbagins

Panowie dziękuję za pomoc i obszerne wyjaśnienie tematu. Teraz wiem jak się za temat zabrać. Pozdrawiam

15 lip 2013, 12:52 Bbagins

Aha i jeszcze jedno... rozumiem że myć butelek nie muszę?

16 lip 2013, 22:07 Zlommark

Witam popełniłem błąd w poście napisałem że grupy 20 nie można odbierać to tyczy się tylko niesegregowanych zmieszanych odpadów komunalnych kod 20 03 01 resztę można zbierać w grupie 20..... jak się ma w decyzji przepraszam POZDRAWIAM

19 lip 2013, 21:59 Demon13

Jeśli tylko belujesz to nie musisz myć , jeśli chodzi o płatek to na pewno warto by go było przepłukać.
Pozdrowionka :D

21 sie 2013, 19:38 Sidek_1

A czy wie ktoś cos na temat nie jakiego PET-a G,podobno jest z dodatkiem glikolu i jest z nim jakiś problem,bo nie chcą go za bardzo brac?Jest podobno transparentny i trudno go wychwycić podczas segregacji.Odpowiedz Nowy temat