Przemiał.
Wtryskiwanie

Intruz
2 kwi 2022, 8:53 Intruz

Pytanie brzmi czy jest jakis ustalony udział przemiału(mając młynek który mieli wlewki) który wraca z powrotem do agregatu? Jest na to jakaś zasada czy po prostu próbować jak najwięcej dopóki nie ma problemu z częściami? 

Sg_1992
4 kwi 2022, 12:00 Sg_1992

Intruz #(on) napisał:
Pytanie brzmi czy jest jakis ustalony udział przemiału(mając młynek który mieli wlewki) który wraca z powrotem do agregatu? Jest na to jakaś zasada czy po prostu próbować jak najwięcej dopóki nie ma problemu z częściami? 
rozwiń+

Wszystko zależy od tego jaka jest wymagana jakość wizualna i techniczna (wytrzymałość, udarność).

Na przykładzie PP- czasem można dać nawet 70-80% przemiału, a czasem przy 10% jest już problem np.białe detale, gdzie ważna jest wizualka.

W książce Zawistowskiego o ustawianiu wtrysku znajdziesz takie bazowe informacje, które tworzywa można zawracać a których się nie zaleca, ale tak jak mówię udział % to bardzo indywidualna kwestia.

Intruz
4 kwi 2022, 16:08 Intruz

Zatem próbować i sprawdzać co się będzie działo ;) 

Już kilka razy czytalem o tej książce, ale nie mogę jej upolować. Jutro chyba zrobię sobie wycieczkę po bibliotekach i może coś się uda znaleźć.

Saabat
11 maj 2022, 21:46 Saabat

Najlepiej podawać tyle ile wlewki stanowią wagi całego wtrysku. wtedy zawrócisz całe tworzywo które wchodzi we wlewki. Jeśli waga wlewki stanowi 10% wagi wtrysku to tyle ustawić dozowania przemiału. Jeśli podasz tylko 5 % to połowa z wlewek bedzie Ci zawsze po produkcji zostawała.

Nowicjusz93
19 maj 2022, 1:22 Nowicjusz93

nie raz juz spotkałem sie z tym, że wlewek wazy wiecej niz detale


Iebm
19 maj 2022, 17:33 Iebm

kazde tworzywo termoplastycznie jest powtórnie przetwarzalne .udział przemiału w mieszance z tworzywem nie przetwarzanym jest uzależniony od stopnia destrukcji podczas pierwszego przetwórstwa , mówiąc prościej jak dalece negatywnie wpływa na jakość produkowanego detalu . dlatego procentowy udział przemiału każdy przetwórca musi sobie sam zdefiniować

Dasiu666
24 lip 2022, 9:35 Dasiu666

U Nas coraz częściej uruchamiamy proces z 100% przemiału. Da się? Da sie.

Największym problemem jest wtedy dozowanie, nie regularne granulki, powodują niestabilny czas dozowania.

Firma zadowolona bo nic się nie wyrzuca, a my ustawiacze nie koniecznie, bo bujamy się z problemami dozowania.