Recykler co trzeba zrobić aby nim zostać?
Recykling

1 lut 2008, 23:24 szczrko

Witam.
Otwieram firme przetwórstwo tworzyw sztucznych i tym samym staram sie o decyzje srodowiskowa. Czy po otrzymaniu decyzji bede recyklerem czy musze gdzies to zalatwiac jeszcze. Jesli tak to gdzie? Prosze pomózcie bo od zalatwiania w urzedach samej decyzji srodowiskowej jestem juz skolowany.

21 lut 2008, 8:02 multicomrr

Dec. środowiskowa jest niezbedna do uzyskania pozwolenia na budowę lub zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego. Jak już przebrniesz przez ten etap będziesz musiał wystąpić do starosty (prezydenta miasta) o wydanie pozwolenia na odzysk (przy okazji na transport, może i wytwarzanie) odpadów. Po uzyskaniu pozwolenia możesz normalnie prowadzić działalność. Z tego typu działalnością wiąże sie zgodnie z prawem, prowadzenie niezbędnej buchalterii - dokumenty przekazania odpadu, karty wytworzenia itp. (w ustawie o odpadach wszystko jest napisane) oraz sprawozdawczość. Ty jako recykler na karcie przekazania odpadu i w dokumentach sprawozdawczych okreslasz siebie jako recyklera. W ogóle jak by co, to mogę pomóc w ogarnięciu tematu. Sam zresztą przymierzam sie to podobnej działalności.

pozdrawiam - rr.

Radowit

21 lut 2008, 19:53 erecykling

Wydaje mi się, że sama decyzja na odzysk nie wystarczy (mnie uzyskanie decyzji zajęło 7 m-cy). Nie wiem na czym ma polegać przetwórstwo TS w Twoim przypadku. Ja również zajmuję się przetwórstwem TS ale robie przemiały, które są odpadem a nie gotowym produktem. W moim przypadku musze szukać odbiorców wśród recyklerów. Tak wytłumaczyła mi ten proces Pani z WIOŚ-u na ostatniej kontroli. Mówiąc szczerze sama nie wiem jak ma to wyglądać. Nikt tak naprawdę nie potrafi tego sprecyzować. Nasze przepisy są....... Może ktoś je roazumie.

22 lut 2008, 9:33 multicomrr

To zależy co w prowadzonym procesie powstaje. Jeżeli z odpadu powstanie surowiec, to mamy do czynienia z procesem odzysku.

19 mar 2008, 13:07 legus

Witam przyłaczam sie do pytania natomiast mnie interesuje recykling folii jakie pozwolenia trzeba posiadać?

9 sty 2013, 18:04 Rol_eco

Witam.Chcę otworzyć skup oraz punkt zbiórki wszelkiego rodzaju surowców wtórnych (makulatura, TS, oleje, opony, złom, met. kolorowe, elekrtośmieci) Chciałbym prosić o pomoc czy oprócz pozwolenia i zgłoszenia w starostwie muszę jeszcze jakieś dokumenty załatwiać i jeśli tak to gdzie?I jak ktoś się orientuje to jakie są koszty takiej inwestycji w "papier"Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady :)

13 sty 2013, 22:32 Zlommark

Witam czytam tego posta i zastanawiam się czy odpisać – nie wiem ile masz lat, ale jeśli
Poniżej 40- stki to jedz z tego kraju jak najdalej, daj sobie z tym spokój w Polsce nie ma ustawy o surowcach wtórnych tylko o odpadach, co komplikuje całą sprawę. Prowadzę
Firmę od 11lat jako zbierający i transportujący odpady przetwarzający w ( prze xx ane)
Dnia 8 stycznia 2013 r. miłościwie panujący nam Prezydent RP podpisał
Nową ustawę o odpadach nie jest dobrze, ale jeśli bardzo chcesz to opiszę, co trzeba załatwić krok po kroku, ale najpierw przeczytaj ten bełkot oczywiście nie wszystko, bo się porzygasz, bo jak będę pisał żebyś wiedział, o co mi chodzi
Pozdrawiam i Współczuje

Warszawa, dnia 8 stycznia 2013 r. Poz21 wpisać w google
:D

14 sty 2013, 7:08 Rol_eco

JA raczej zacięty jestem w swoich działaniach.Bełkot mniej więcej ogarnąłem więc mogę słuchać z zaciekawieniem twojej pomocy :)

14 sty 2013, 11:07 Lukglas88

zgadzam się ze Złomamrk po tej ustawie moje smieciarki już stoją na aukcji do końca czerwca bede funkcjonować, zbierać a potem bóg jeden wie... ustawa typowo skonstruowana na zagraniczne molochy z którymi nie wygramy majac nawet 10 śmieciarek bo już ceny dumpingowe takie w przetargach idą że w przeliczeniu firmy z zachodu zarabiają na odbieraniu odpadów 600zł rocznie...skandal! Recykling jeszcze jest nadzieją...

17 sty 2013, 11:09 Lukglas88

Każdy kto myśli o zbieraniu odpadów, otwieraniu skupów czy czegokolwiek zeby taka firme zakładać niech sie zastanowi bo zapisane ustawy kierują do tego ze cała gospodarka odpadami bedzie odbywać sie w regionalnych instalacjach przetwarzania odpadów które wybudowały gminy każdy bedzie zobowiązany na zdeponowanie/zawiezienie/zdanie w to miejsce odpadów bądź oddania tego firmie odbierającej czyt. tylko wożącej.Każda gmina i miasto bedzie nakazywała wywóz i odbiór od włascicieli nieruchomosci nam nic do tego ja np skupiając sie na gospodarowaniu odpadmi trace w połowie roku jaki kolwiek strumień odpadów..pozostaja mi tylko firmy z których nie da sie w sumie wyżyć...dziękujemy polsko! a i tak nie spełnimy warunków odzysku i recyklingu jakie narzuca nam UE...Odpowiedz Nowy temat