Recykling Tworzyw Sztucznych, Porady, Wytłumaczenie. Część 2
Recykling

27 wrz 2012, 14:18 Lukglas88

Witajcie! zakładam nowy wątek ale który ma połączenie ze starym. A mianowicie opisywałem swoją linie jaką mam itd. Ale teraz mam problem z myjką dynamiczną czyli po wstępnym pokruszeniu na kruszarce podaję materiał do myjki dynamicznej która myje i jednocześnie jeszcze rozdrabnia mi PP, podaję też jej wode wiadomo... no i teraz jaki mam problem w tej myjce w sumie trudno określić jaką ilośc wody podac aby materiał mi w miare dobrze domyło potem znowu jak za dużo wody dodam to mi odwirowuje go długo a długo paruje od środka strasznie jak wyrzuce materiał to gorący jest ale mokry... wrzucam to na ostatni młyn gdzie ureguluje mi frakcje to okazuje sie ze materiał mam za mokry i młyn sobie z tym zbytnio nie radzi zapychają się sita itd... nie wiem jak zrobić zeby myjka dynamiczna wyzbyła jak najbradziej wody po myciu, czyli po zakreceniu podawania wody...dorzucałem nawiew dmuchawy ale to nic nie zmieniło wode krócej podawałem to znowu materiał widać było nie domyty był...
nie wiem...

Jak chcecie jakie kolwiek dawać mi porady przecztajcie pierwszą częśc tematu.

2 paź 2012, 8:04 Lucek11

Aż dziw bierze że Ramona nic na ten temat nie pisze :):):):): Moja rada - mniej wody , więcej detergentów. :):):):):

Rachela

2 paź 2012, 11:13 Lukglas88

detergentów?? nie dodaje niczego do mycia tworzyw samą wodę bo po co?? mniej wody zaczęliśmy podawać na sekwencję mycia.

2 paź 2012, 11:41 Lucek11

Jeżeli to załatwiło problem to ok. Jeżeli nie , to detergenty

5 paź 2012, 9:04 Lukglas88

A jakie detergenty stosować ?? Ludwik ,Domestos?? czy jakieś specjalistyczne?

5 paź 2012, 15:07 Lucek11

Spytaj recyklerów PETu , napewno mają najlepsze rozwiazanie ( koszt )

5 paź 2012, 16:26 Lukglas88

a może ktoś inny wie??

5 paź 2012, 21:29 Ramones

Lucek11 napisał:
Aż dziw bierze że Ramona nic na ten temat nie pisze :):):):): Moja rada - mniej wody , więcej detergentów. :):):):):

Chlopie ja wiem --ale trzeba zapracowac na rady :D :D :D :D :D Cos za cos !!Ja dalem temat a kolega nie odpisal chodz robi regranulaty !!
Dzieki ze juz Ramona napisales z duzej litery ale jakbys sie postaral o poprawne napisanie niku tak jak ja to robie w stosunku do Ciebie to bedzie ok. :D

6 paź 2012, 16:56 Iebm

Kolego Lukglass - najtańsze proszki do prania są ok. Rzeczywiście w ten sposób moze Pan ograniczyć ilość dodawanej wody do myjki.

pozdrawiam :)

8 paź 2012, 10:46 Lukglas88

Dzięki IEBM będę próbował.

Ramona weź się nie czepiaj kolejnych osób bo jakbyś nie doczytał to nie robię regranulatów tylko przemiały i to jeszcze nie jestem takim "specem" żeby wklejać się w Twoje wątki na których i tak będę pojechany.

pzdrOdpowiedz Nowy temat