Recykling pralek i lodówek - czy warto?
Recykling

15 lis 2012, 20:50 Maxwel

Witam

Prowadze firmę zajmującą sie handlem AGD posiadam cyklicznie pewne ilości starych lub uszkodzonych pralek, lodowek, zmywarek itp., współpracuje z firmą która odbiera tego typu odpady w całości.
Zastanawiam się jak zacząć w własnym zakresie segregować taki odpad ( rozbiórka metal, agregaty,silniki, plastik, itp.)gdzie szukać odbiorców czy warto sie tym zająć.
Jesteśmy ze śląska posiadam halę i własny transport.

Proszę o rade i pomoc w tym temacie z góry dziękuje


16 lis 2012, 20:50 Ramones

:D :D :D :D :D
Jednym slowem spodziewasz sie porad jak zarobic lepsza kase bez znajomosci tematu ? :D :D :D :D

Racibor

19 lis 2012, 23:50 Pompidiusz

Mam podobny problem. Wiem że zdemontowaną elektronikę mogę sprzedać do Ecoren, ale inne rzeczy z pralek lodówek itp. nie bardzo wiem gdzie.

22 lis 2012, 17:10 Lukglas88

całe lodówki kupi np Stena czy TOM daja spoko ceny, a jeżeli chodzi o recykling tego to dość dużo zachodu zaczynając od samych pozwoleń i wymagań jakie narzucają nasze przepisy czy warto sie bawic w to jak ma sie jakies małe ilości?? bo jak dojdą że sam rozbierasz w szopie to Cię dojadą że hej! ;)

24 lis 2012, 7:20 Pompidiusz

Właśnie jestem już na końcówce załatwiania wszystkich pozwoleń na mały zakład przetwarzania ZSEiE. Myślę że w styczniu zaczne już działać. Kontakty mam na kable, elektronikę(Ecoren),większe agd to chyba właśnie w całości no ale bedę szukał odbiorców wszystkich odpadów takich jak obudowy plastikowe, kineskopy itp. Może ktoś zna dobrych odbiorców na terenie dolnośląskim?

24 lis 2012, 7:29 Bbagins

Obudowy to spokojnie sprzedaż ale z kineskopami będzie, delikatnie to ujmując - problem. Jest to odpad generujący koszty bo odbiorcy za utylizację biorą konkretne pieniądze. Chyba że zainwestujesz w swoją linię do utylizacji kineskopów - ale pytanie czy warto jeszcze w coś takiego się bawić skoro za dwa, trzy lata problem taki przestanie istnieć na wielką skalę... ;}

24 lis 2012, 18:47 PLASTIKRECYKLING

Na Dolnym Śląsku jest firma elektro-rec w Miękini sądzę że kupi wszystko
narka Andrzej

27 lis 2012, 13:59 Lukglas88

jest w niemczech firma która skupuje kineskopy około 200euro za T

27 lis 2012, 18:39 Pompidiusz

Jestem wdzięczny za wszelkie rady i namiary na firmy. Zdobycie stosownych pozwoleń i decyzji kosztowało mnie tyle wysiłku, pieniędzy i zdrowia że nie mogę się wycofać lub odpuścić. W tej chwili jestem już na etapie oczekiwania na decyzję ostateczną. Mam nadzieję że w tej branży będzie co robić i na czym zarabiać :)
Jeśli macie namiary na inne firmy to proszę o info

28 lis 2012, 12:10 Pompidiusz

Lukglas88 napisał:
jest w niemczech firma która skupuje kineskopy około 200euro za T

Jeżeli można o jakieś namiary na tą firmę to byłbym bardzo wdzięczny, a może na inne firmy za granicą z którymi warto współpracować w zakresie zseieOdpowiedz Nowy temat