Równoległość połówek stołu wtryskarki
Wtryskiwanie

21 wrz 2012, 9:49 Michal1984

Mam problem z wtryskarką engel victory. Podczas redukcji siły zwarcia widać gołym okiem że jest ruch uchylny. Powoduje to nam nadpękiwanie dolnego gniazda w przypadku dwóch form. Podejrzewam że przyczyna może leżeć albo po stronie technologicznego rozwiązania wtryskarek Engel albo braku równoległości stołu ruchomego względem stałego. Jak najłatwiej sprawdzić równoległość płyt ?

21 wrz 2012, 13:02 Yellow

Witaj Michal1984
najprościej jest przymknąć formę ale tak żeby się nie stykały dwie połówki i zmierzyć odległości na każdym z narożników na stole. Do tego celu musisz mieć śrubę mikrometryczną którą zmierzysz odległości pomiędzy płytami. Z tego co się orientuję to może być różnica pomiędzy wymiarami maks. 0,02 mm.

Pozdrawiam
Yellow

21 wrz 2012, 16:49 Iebm

Z tego co opisujesz przypuszczam że uchīł dostrzegasz podczas wtrysku ? Engel robi dość mało błędów , może po prostu stosujesz za małą siłę zwarcia ?

Radmir

21 wrz 2012, 19:54 Serwis24h

A może to tylko [aż] wyrobione panewki?
Bez mikrometru można stwierdzić nierównoległość
przyklejając w rogach formy kuleczki np.plasteliny.
Koszenie następuje w końcowej fazie zamykania
przy pełnym ciśnieniu.Powodzenia.

22 wrz 2012, 23:35 Iebm

Wyrobienie tulei stołu ruchomego można łatwo sprawdzić - albo szczelonomierzem , albo prostą dźwi©nią , ale ta usterka raczej charakteryzuje się opadnięciem płyty stołu w dół , a nie uchyłem podczas zwarcia . Nie mam czasu sprawdzić czy to wtryskarka kolumnowa , czy bezkolumnowa , ale jeżeli kolumnowa i zamykana układem kolanowym , to może to też być kwestia np. pekniętego sworznia w układzie kolanowym . Jeżeli zamek jest siłownikiem hydraulicznym , to chyba siła zwarcia . Przepraszam , nie sprawdziłem tego modelu maszyny , stąd różne opcje przychodza mi do głowy

22 lis 2012, 21:53 Michal1984

Dzięki bardzo za odpowiedz. Jest to wtryskarka bezkolumncowa. Układ hydraulliczny. Dla tych maszyn jest widoczny gołym okiem uchylny ruch układu C podczas wytwarzania siły zwarcia oraz jej redukcji. Dlatego się zastanawiałem nad równoległością połówek. Siła zwarcia wynikająca z rzutu i ciśnienia dla tego detalu wynosi jakeis 50 ton a produkcja jest realizowana na 80 tonowej maszynie. Sprawdze patent z kuleczkami. Jak nie pomoże postaram nakręccić śrubę mikrometryczną. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

23 lis 2012, 15:27 Kohelet

Problem występuje na każdej zamocowanej formie, czy został zauważony w ostatnim czasie?
Może wystarczy podwiesić formę i zamontować ją jeszcze raz.
Albo zawory puszczają.Odpowiedz Nowy temat