Różnica między wtryskarką kolanową a tłokową
Wtryskiwanie

28 gru 2011, 21:03 Ghianis

witam

jesli mógłby mi ktos powiedzies jaka znaczaca poza budowa jest różnica pomiedzy tymi wtryskarkami i czy w wydajnosci sa jakieś róznice.

zpdr :)

30 gru 2011, 20:22 Iebm

Obydwa systemy nie różnią się jezeli chodzi o wpływ na czas cyklu .

Racibor

31 gru 2011, 18:45 Ghianis

a jeśli chodzi o awaryjność? mam tu na myśli zużycie się sworzni w dźwigniach kolanowych....

1 sty 2012, 20:21 Iebm

A wycieki , brak szczelności w układzie hydraulicznym układu zamykania ? Trudno przesadzić wyższosć któregos z systemów , ja osobiście preferuję klasyczny układ kolanowy

2 sty 2012, 11:03 Tomek866

Witam
układ zamykania należy dopasować do swojego profilu produkcji, jeżeli maszyna tłokowa nie posiada 2 pomp lub akumulatora napewno praca stołu jest wolniejsza, zamykanie stołu z układem kolanowym jest szybsze, ale np. przy dużej ilości przezbrojeń stracimy dużo czasu na dopasowanie wysokości fomy, smarowanie takiego ukł. ze względu na budowę jest efektywniejsze, więc wiąze się z dodatkowymi utrudnieniami.

2 sty 2012, 21:48 GacekGackiewicz

Witajcie :)

Nie wiem czy we współczesnych maszynach czas przezbrojeń jest faktycznie istotnym czynnikiem jeżeli chodzi o wtryskarki kolanowe - w końcu mają automatyczne ustawianie wysokości formy, Bardziej zwróciłbym uwagę na możliwość szybszego zużycia się elementów kolanowego układu zamykania pod wpływem pracy na nierównoległych formach. Ale w sumie bardziej jestem za kolanowym układem zamykania ze względu na niższą (tak mi się wydaje bo nie znam dokładnych cen) cenę usunięcia ewentualnych uszkodzeń - bo chyba łatwiej wymienić kilka sworzni i tulejek w układzie kolanowym niż np. porysowany tłok... Ale to moja subiektywna ocena.
Pozdrawiam :)

3 sty 2012, 15:16 Spl_lodz

To i ja zabiorę głos w temacie.

Zaletą układu tłokowego jest również możliwość zmiany siły zwarcia podczas pracy automatycznej czego nie możemy zrobić na wtryskarkach z układem kolanowym.

Systemów z układami tłokowymi jest kilka wersji.
Ja polecę układ tłokowy oparty na 4-ech cylindrach zamykających. Zapewniają one szybkie i równomierne wywarcie siły zamykania, zapewniają także bardzo dokładne zabezpieczenie formy.

Pozdrawiam

3 sty 2012, 17:00 Iebm

układ kolanowy jest tańszy w eksploatacji , a równie wydajny i skuteczny . W pracy automatycznej siła zwarcia jest max , blokowana mechanicznie a nie hydraulicznie .Jak widać z powyzszych wypowiedzi , kazdy z nas ma swojego faworyta , ale w sumie zdania mamy podobne :)

1 lut 2012, 9:29 Yellow

Witam, jeśli chodzi o czas cyklu to chyba najszybciej pracują kolanówki jak się nie mylę. Jeśli jest inaczej to proszę mnie poprawić.

Pozdrawiam
Yellow

1 lut 2012, 10:33 Iebm

Układ kolanowy zamykany jest siłownikiem hydraulicznym , układ hydrauliczny..... Nie ma różnic jeżeli chodzi o czas pracyOdpowiedz Nowy temat