Styrodur
Tworzywa techniczne

21 lis 2006, 16:26 joker

Witam. Chciałbym użyć styroduru do produkcji modeli i makiet. Jak do tej pory znalazłem ten materiał tylko w płytach. Czy można kupić i gdzie składniki do jego produkcji? Chciałbym go wykorzystać w formach.

Radosław

21 lis 2006, 21:53 pawelw

Witam,

Stryrodur to nazwa handlowa firmy BASF dla polistyrenu ekstrudowanego (XPS) sprzedawanego właśnie w formie płyt. Można oczywiście kupić granulat polistyrenu, bo właśnie z niego (z dodatkami) produkuje się takie płyty, czy też płyty styropianowe. Jednak w warunkach domowych może nie być to takie proste.

Zastanawiam się czy do produkcji modeli i makiet nie możesz wykorzystać pianek montażowych sprzedawanych w sklepach budowlanych do osadzania drzwi i okien. Większość z nich jest bazowana właśnie na polistyrenie i wydaje mi się, że po wypełnieniu przestrzeni formy i zastygnięciu otrzymasz twardą masę - może nie tak twardą jak gotowe płyty XPS, ale powinno wystarczyć.

Próbowałeś? Daj znać czy ta metoda się sprawdza

22 lis 2006, 16:43 joker

Dziękuję za odpowiedź. Pianka motażowa, o której wspomniałeś niestety nie nadaje się na moje potrzeby. Używam dwu składnikowej pianki poliuretanowej.
Pozdrawiam.Odpowiedz Nowy temat