Szpulka po kablu spawalniczym
Recykling

6 cze 2015, 8:18 Bbagins

Koledzy poratujcie. Szpulka po kablu spawalniczym to ABS czy PS? Zakręciłem się totalnie.
Obstawiałem PS. Wtedy byłem gotów sobie za to rękę uciąć... i bym chyba nie miał dzisiaj ręki bo dostawca puka mi w głowę i zapiera się, że to ABS.
Mylić się rzecz ludzka ale bolesna. Proszę może ktoś ma doświadczenie z tym odpadem.

7 cze 2015, 20:11 Ramones

Znam Cie juz tyle lat z forum i Ty caly czas nic nie kumasz. ;]
Czemu Ty sie nie uczysz i nie czytasz tematow ? Ehhh rece opadaja :< K..wica mnie zalewa ze TY majac juz takie doswiadczenie stazowe nadal masz masz problemy z rozpoznawaniem tworzyw podstawowych ;]
A jak ta szpula bedzie zrobiona z "konskiego lajna" to i tak spelni swoje zadanie a ty bedziesz mial dalej problem czy to ABS czy to PS ? :D :D :D :D :D
PS." Jeden zakuma temat w w rok -drugiemu to 20 -lat zajmie --sorry kolego nalezysz do tych drugich ;] "

8 cze 2015, 10:05 Bbagins

Tak wiem. Czułem że dostanę po głowie od Ciebie za to pytanie- no ale przynajmniej jest to jakaś odpowiedź. Niby masz rację ale z drugiej strony musisz przyznać że przy tych tworzywach można się pomylić. Z drugiej strony często jest tak że dany produkt ma trzech wytwórców na krzyż i akurat jeden materiał się do tego sprawdza u wszystkich.
Z trzeciej strony myślę, że "końskie gówno" czy też inne tworzywo które ukryłeś pod tą subtelną metaforą w każdej próbie zachowywałoby się na tyle inaczej że można by się połapać..
Daj mi jeszcze parę lat.. w końcu się połapię.

Radomir

13 cze 2015, 20:01 Ramones

Ehhh nie gniewaj sie ale znasz mnie i mam podstawy sie w..c .Szpulka jest "elementem" ktory nie ma znaczenia z jakiego materialu jest zrobiona --ma spelniac swoje zadanie ot tyle --a jaki to material ? to juz Ty musisz rozpoznac jako recykler :D Tylko renomowane firmy pozwola sobie na zrobienie jej z ABS-u ;) Made in China zrobia ze wszystkiego :D :D :D :D Pomysl o tym za nim zadasz takie pytanie ;)
PS."Bez urazy ;) "

15 cze 2015, 7:29 Bbagins

Daj spokój nie jesteśmy dziewczynki żeby się boczyć o luźną gadkę. Dzięki za odpowiedź - trzymaj się.

16 cze 2015, 18:58 Ramones

No to fajnie ;)
Spotkalem się ze szpulkami po kablu spawalniczym zrobionymi z PS-u w/u (wysoki udar) w kolorze naturalnym co pozwala na natychmiastowe odróżnienie od ABS-u.PS ten był dobrej jakości pod względem wytrzymalosciowym.Problem stanowily nalepki które ciężko schodzą z tworzyw na bazie styrenu --wiec weź to pod uwagę zanim zdecydujesz się na zakup ;)
Sa 3 albo 4 sposoby aby odroznic PS od ABS-u w "elemencie" pod warunkiem ze jest zrobiony z orginalu ,natomiast jeśli jest wtorny sprawa może się skomplikować.Zupelnie jak z PS-em n/u (niski udar) od SAN-u ;)

20 wrz 2018, 13:12 Tsokolowski

Witam

Jak odróżnić san od gpps oczywiście w zmielonym odpadzieOdpowiedz Nowy temat