Wada detalu pęcherzyk powietrza w detalu
Wtryskiwanie

20 sty 2012, 16:46 Rugnar

Witam mamy w firmie nową formę na której jednocześnie idą trzy różne detale. Po cztery gniazda na detal. W chwili obecnej tylko jeden sprawia trudności. Chodzi o to że wewnątrz detalu tworzą się pęcherzyki powietrza i przy rozformowywaniu detal pęka i zostaje na formie. Ma on kształt śruby zakończonej grzybkiem. Właśnie na łączeniu śruby z tym grzybkiem powstaje pęcherzyk. Detal jest z PP forma chłodzona 10C wtrysk wolny forma zimnokanałowa. Produkowany na demagu 80.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

20 sty 2012, 18:05 Iebm

Ten pęcherzyk to gaz . Jeżeli przy otwarciu detal w tym miejscu pęka , to znaczy Ź jest zdegradowany - PP to tworzywo , które w postaci naturalnej nie ma prawa pękać . fenomen PP na tym polega . A skoro się degraduje , to musimy :
- skorygować ukłąd wlewu na to gniazdo - 4 rózne detale w jednej formie zimnokanałowej stwarza takie ryzyko
- paradoksalnie chłodzić formę gorącym medium , czyli innymi słowy termostatować
- zmienić surowiec na inny MFI
- zmienić szybkość wtrysku

Racigniew

21 sty 2012, 11:12 Rugnar

Konstruktor stwierdził że prędkość ma być niska przy dużej prędkości problem pozostaje, podobnie jest przy termostatowaniu formy. Poprubujemy jeszcze z surowcem. Jak nie pomoże to wina konstruktora jest ewidentna.
Wielkie dzięki za podpowiedzi.

21 sty 2012, 12:30 Iebm

Raczej tak , natomiast korekta przewężki dla formierza nie powinna stanowić problemu , bowiem musi ją powiększyćOdpowiedz Nowy temat