Właściwości przemiału - pomoc
Recykling

7 lut 2014, 16:20 Bbagins

Witajcie. Chciałbym określić MFI moich przemiałów - niestety nie mam Plastomera - czy innego sprzętu który umożliwi mi określenie jego właściwości.
Czy ktoś zna miejsca które mogą mi wykonać taką analizę na zlecenie?

Pozdrawaiam

8 lut 2014, 0:09 Ramones

Takie badanie wykonuje sie przy przemialach niewiadomego pochodzenia i mixach.Przy przemiale jednorodnym jest zbedne skoro wiesz jakie detale byly mielone.Szkoda kasy ;)Zakladajac ze masz przemial PP niejednorodny (tzn,do baga byly wrzucone przemielone jakies elementy)na dnie beda jedne potem dosypane drugie a na wierzchu 3-cie to takie badannie nic Ci nie da !!Aby bylo w miare wiarydogne z dokladnoscia do 15% to taki mix trzeba naprawde dobrze przemieszac w przypadku przemialu i tez bedzie przedzial tolerancji. ;)
Bardziej wiarygodne bedzie badanie MFI regranulatu z takiego mixa oczywiscie jesli przed regranulacja dobrze go wymieszasz tzn.ujednolicisz --wtedy ma to sens !! ;) Bez wykonania takich operacji dajac probki do badania MFI swojego przemialu tylko sie wyglupisz i starcisz kase . :D

8 lut 2014, 9:22 Bbagins

OK dziękuję Ramones. Więc jeżeli dajmy na to mam przemiał z obudowy monitorów ( ABS -PC) i przemiał z obudowy TC (PS) to nie powinienem bawić się w określanie MFI tylko z potencjalnym klientem gadać:
"słuchaj, mam z tego i z tego - weź próbkę i powiedz czy ci pasuje"?
Dobrze rozumuję?

Radmir

8 lut 2014, 11:00 Ramones

Dokladnie --mowisz klientowi --przemial jest z elementow --takich to a takich --jest tylko z nich (jest jednorodny)i juz wszystko wiadomo ;)
Zaryzykuje stwierdzenie ze-w 50% MFI nie ma znaczenia liczy sie jakie wlasciwosci ma material i raczej idz w tym kierunku zbierajac info o nim. ;)

8 lut 2014, 11:08 Bbagins

ok. Jeszcze raz dziękuje.

8 lut 2014, 19:09 Demon13

Dokładnie Ramones masz racje określa się wspł. MFI przy przemiale jednorodnym i stałych dostawach .
Jeśli powiesz odbiorcy z czego to jest zrobione to On będzie wiedział co z tego zrobi .
A swoją drogo niezła jazda z rozróżnieniem tych obudów jest .
Ramones +1
:DOdpowiedz Nowy temat