Wtryskarki boy
Wtryskiwanie

5 cze 2013, 8:52 Michal1984

Witam,

PYTANIE ZA 100 PKT. Miał ktoś do czynienia z tego typu maszynami ? Chciałbym znać opinie użytkowników a nie tylko producenta i handlowca aby faktycznie zweryfikować wartość tego typu maszyn.

Pozdrawiam,

M

5 cze 2013, 17:57 Iebm

Bardzo dobre maszyny , serwis u Zenia Narojka ( wadim) . Jedn wada - za drogie !

Radsuł

5 cze 2013, 18:29 Michal1984

No cena to zawsze jest sprawa dyskusyjna. Myślę że w porównaniu do innych renomowanych marek są jakimś rozwiązaniem cenowym ( nie mówię tu o chińczykach ). Wiem że wadim ma bardzo dobry sztab techniczny, który wiele może pomóc ale mam takie zasłyszane informacje że ich serwis sam w sobie dość średnio sobie radzi z tymi wtryskarkami. Biorę na to pewną poprawkę bo "ploty" jak to ploty. Ciekawa jest opcja ich wtryskarek z serwo pompą oraz dostosowanie wydatku i ciśnienia pompy w sprzężeniu zwrotnym. Jestem ciekaw tylko na ile te fakty mają się do rzeczywistości pod postacią faktycznej powtarzalności parametrów i zużycia energii. Prawdę powiedziawszy wyłączanie pompy w moment ach niepotrzebnych ma sens tylko przy długich czasach cyklu ( chłodzenie ). Jestem też bardzo ciekaw jak jest z awaryjnością, które podzespoły ulegają szybkiemu zniszczeniu itd. Jakie wtryskarka ma "upierdliwości" bo musi jakieś mieć nie ma cudów.

Pozdrawiam,

13 cze 2013, 20:16 Pawelkaczmarekszczecin

Witam
Pracuję na wtryskarkach boy'a od ponad 2 lat. są to małe modele (BOY XS). Jeśli mogę powiedzieć o tych wtryskarkach to:
- serwis bez problemu (więcej współpracuję z Piotrkiem i Grzegorzem) obu bardzo polecam
- sterownik bardzo intulicyjny (procan alpha)- można powiedzieć że wręcz idiotoodporny
- bardzo stabilne parametrowo (nie trzeba stosować hydrauliki proporcjonalnej)
- przy zakupie nowej maszyny trzeba się liczyć że może się coś dziać po przepracowaniu około tygodnia ( z mojego doświadczenia normalka dla maszyn nowych, podobne akcje miałem na arburgach hybrydowych i pionowych)
- zajmują mało przestrzeni
- mało miejsca wewnątrz maszyny
- wadą jak dla mnie jest to że silnik oraz całe oprzyrządowanie hydrauliczne poprowadzone jest bezpośrednio nad szafa elektroniczną - ale to mi osobiście przeszkadza
Podsumowując - nowe maszyny muszą się dotrzeć, jednak niemniej polecam jeśli miałby się przydarzyć zakup

19 cze 2013, 7:31 Michal1984

Jakie widzisz wady w takim przeprowadzeniu hydrauliki ? Czy ta serwpompa działające w sprzężeniu zwrotnym to naprawdę taka rewelacja ? Orientujesz się może jakie są dokładności na dozowaniu ?

22 cze 2013, 17:57 Pawelkaczmarekszczecin

Witam. Uznaję to za wadę ze względu na fakt że miałem przypadek gdy wyciek oleju zalał szafę z elektroniką. Spowodowało to przestój przyjazd serwisu i dokładne czyszczenie każdego elementu w szafie.
Co do serwopompy to mam mieszane uczucia: nie widzę szczerze powiedziawszy różnicy między pracą na Boy'u , Arburgu czy Battenfeldzie, ale to moje zdanie.
Co do dokładności dozowania maszyna bardzo precyzyjna nawet bez stosowania hydrauliki proporcjonalnej.
Przy pracy na POM-ie dokładność dozowania do 0,1mm, przy PC również, przy ABS-sie dokładność do 0,2:0,5mm.
Tyle z moich doświadczeń z tymi maszynami. Aha ślimaki 14 i 12 mm, z większymi na BOY'ach nie pracowałemOdpowiedz Nowy temat