Zapady na PS, spieniacz
Wtryskiwanie

4 gru 2013, 3:03 Easychemistry

Witam, mam na cienkościennej wyprasce punktowe zapady pod zgrubieniami (elementy mocujące detal). Niestety ze względu na konstrukcję formy nie mogę się ich pozbyć zmieniając parametry procesu. Zastanawiam się nad użyciem spieniacza jednak zupełnie nie mam w tym temacie doświadczenia. Stąd moje pytania.

Czy spienianie w ogóle jest w stanie zniwelować zapady ? Jak użycie środka spieniającego wpłynie na "giętkość" detalu i jego właściwości mechaniczne ? Czy po detalu będzie widać użycie środka spieniającego ? Jakie ilości trzeba dodawać ? Jaki spieniacz do PS, jak to się używa i ile to kosztuje ?

4 gru 2013, 14:27 Iebm

1. Krok nr.1 - kup proszek do pieczenia ciasta ( soda) który jest spieniaczem i poeksperymentuj - zapewniam Cię ze osiagniesz zamierzony efekt - czyli eliminację zapadów ( a raczej wciągów ) bez niszczenia powierzchni PS i bez większego wpływu na właściwości detalu
2. Krok nr 2 - ściągnij oferty na spieniacze od profesjonalnych firm i oceń co ci sie bardziej opłaca ( stawiam na proszek do pieczenia :)

Radomił

4 gru 2013, 16:40 Ramones

Spieniacz prz cienkiej sciance ! :O
Intuicja mi podpowiada aby uzyc elastomera w postaci np.SBS-u 5-7%,ktory powinien na tyle uelastycznic wypraske a tym samym zniwelowac zapady na niej w miejscach mocowania. ;)
Mam tez pytanie jaki to PS ? W/U czy N/U ?
Wypraska jest barwiona --jakim barwnikiem ,krytym kolorem czy transparentnym ? -te informacje moga wykluczyc kilka kombinacji :D tym samym przyspieszyc rozwiazanie problemu ;)

4 gru 2013, 17:58 Iebm

Przepraszam , spieniacz szkodzi jakoś cienkiej ściance ?

4 gru 2013, 19:19 Ramones

Iebm napisał:
Przepraszam , spieniacz szkodzi jakoś cienkiej ściance ?

Pewnie nie :D
Ale czy ta scianka bedzie mocna po spieniaczu ? ;)

5 gru 2013, 13:14 Easychemistry

Ramonses jest to HIPS z niewielką ilością barwnika.

Najważniejsze jest dla mnie to czy po detalu nie będzie widoczne użycie spieniacza. Klient mógłby tego nie zaakceptować bo to detal dość estetyczny.

Druga sprawa to dozowanie proszku do pieczenia. W dostępnych handlowych dodatkach spieniacz jest zawarty w granulacie co niweluje ten problem. Może jakieś pomysły? To dosyć spory detal i dużo się go produkuje więc to ważna kwestia.

Ramonses jakiego koloru jest naturalny SBS ?

5 gru 2013, 17:43 Ramones

SBS w zaleznosci od wersji ale jest tez wersja transparentna.Wszystko zalezy od proporcji % S:B:S ,sa miekkie ,twarde ale najlepsza wersje powinien Ci doradzic handlowiec.Pytaj o K-resin chyba najbardzie popularny SBS i dobrej jakosci.Mozesz tez modyfikowac ESBS-em ale mysle ze ciezko bedzie Ci go dostac.Jesli produkujesz tego sporo to raczej firma dystrybucyjna bedzie zainteresowana i powinna Ci sprezentowac worek na proby ;)

5 gru 2013, 18:12 Ramones

A nie zajarzylem czemu pytasz o kolor --oczywscie barwisz na jaki Ci pasuje barwnikami takimi samymi jak do PS-u lub ABS-u :D

5 gru 2013, 21:59 Gerbito

Duża to tajemnica do czego ma służyć ten detal??

6 gru 2013, 0:10 Easychemistry

Dzięki Ramonses. Gerbito, ja sam nie wiem do czego. Forma klienta, a problem nasz. Jakaś osłonka.Odpowiedz Nowy temat