Zmiana przepisów od lipca? pytanie
Recykling

19 lut 2013, 15:10 Aarecycling

Witam.
Jestem w trakcie załatwiania pozwoleń na zbieranie i odzysk odpadów. Miałem zamiar kupić belownicę i skupować folię i butelkę PET, a następnie sprzedawać dalej większe zbelowane ilości. Właśnie się dowiedziałem że po wejściu ustawy śmieciowej takie firmy jak moja nie kupią już od nikogo towaru ani nie sprzedadzą go dalej bo wybrane firmy muszą wozić odpady do RIPOKów? Proszę o pomoc.
Artur

Radosław

14 mar 2013, 14:52 Lukglas88

tak to prawda ale w przypadku gospodarstw domowych to sie tyczy. jeszcze ratuja nas firmy ktore mozesz obsługiwac w takim zakresie jak odbior folii czy kartonu i innych. skup tez mozesz zrobic. przy okazji mam do sprzedania belownice z perforatorem do butelek bo zamykam ten rodzaj działalnosci :)

20 mar 2013, 20:07 Plastikowanowa

Nic z tych rzeczy. Wykluczenie dotyczy jedynie odpadów z grupy 20. Pet folia i inne opakowania z tworzyw sztucznych a także opakowania w ogóle to 15.
Jeśli przebrniesz przez zezwolenie, zamontujesz separator wody deszczowej, przygotujesz oddziaływanie na środowisko i starczy ci jeszcze siły na działalność, działają na zdrowie. Przygotuj się na spore wydatki, jeśli się nie znasz będziesz musiał zlecić przygotowanie to koszt nawet do 20 tys, tyle samo separator, belownica, pracownicy, .powodzeniaOdpowiedz Nowy temat