Enyax SRL

Kompostowalne tworzywa dla ekologicznej przyszłości - Bio-Dì

Enyax SRL

ul. Piazza IV Novembre, 7
20124 Milan
Włochy
Zaloguj się aby wyświetlić dane kontaktowe

O nas

Enyax został założony z myślą o kontynuowaniu zaawansowanych technologicznie projektów skupiających się na obszarach ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Firma posiada szerokie kompetencje w opracowywaniu materiałów, takich jak tworzywa biodegradowalne i kompostowalne, dodatki do tworzyw, polimery oryginalne i regranulaty. Postęp technologiczny i konieczność dostosowania się do bieżących regulacji zaowocowały opracowaniem biodegradowalnych i kompostowalnych tworzyw, umożliwiających ich łatwe wprowadzenie w procesy produkcyjne oraz zachowanie standardów i norm jakości.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku opracowano Bio-Dì, biopolimer najnowszej generacji, którego produkcja odbywa się poprzez wieloetapowy proces polimeryzacji. Stabilna morfologia biopolimeru Bio-Dì umożliwia tworzenie produktów biodegradowalnych i kompostowalnych o zwiększonej wytrzymałości.


Dzięki powyższym właściwościom, przetwarzanie biopolimeru możliwe jest bez dokonywania zmian w linii produkcyjnej przy zachowaniu międzynarodowych standardów produkcji. Ważną zaletą jest nieograniczona dostępność surowca, umożliwiająca kontynuowanie produkcji bez przestojów wywołanych brakiem materiału.

Innowacyjna formuła i specjalistyczna wiedza na temat biopolimerów są wynikiem wieloletnich badań, które doprowadziły do stworzenia produktu spełniającego najnowsze przepisy i standardy.

Wysokie parametry techniczno-mechaniczne zapewniają trwałość oraz możliwość ponownego przetwarzania, dzięki czemu biotworzywa są zarówno wygodne dla producenta, jak i odbiorcy końcowego, gdyż nie wymagają zmiany dotychczasowych nawyków.

Zespół Enyax poświęca dużą uwagę innowacjom, nieustannie rozwijając działy badawcze i dystrybucyjne. Firma w swoim portfolio ma szereg umów z ważnymi przedstawicielami sektora tworzyw sztucznych na rynku włoskim i zagranicznym.

Główne kierunki rozwoju firmy Enyax to rozszerzanie sieci dystrybucyjnej w Europie i na świecie oraz opracowywanie nowych produktów w zakresie dodatków, czystych polimerów oraz zregenerowanych tworzyw sztucznych dla sektora tworzyw sztucznych.