
Na biomasie można zarobić
Sprzedaż biomasy od lokalnych rolników do papierni firmy Iggesund Paperboard w Workington wzbogaci lokalny przemysł rolny o ponad 1,5 milionów funtów rocznie.
Biotworzywa to materiały polimerowe wyprodukowane w oparciu o surowce biopochodne lub charakteryzujące się zdolnością do biodegradacji. Biotworzywa stanowią wąską grupę polimerów i są stosowane przede wszystkim w branży opakowaniowej.
Sprzedaż biomasy od lokalnych rolników do papierni firmy Iggesund Paperboard w Workington wzbogaci lokalny przemysł rolny o ponad 1,5 milionów funtów rocznie.
Czy polimery biodegradowalne jako tworzywa przyjazne środowisku naturalnemu będą ciekawą alternatywą.dla tradycyjnych tworzyw termoplastycznych?
Rozwiązaniem problemu z zagospodarowaniem stale rosnącej ilości odpadów z tworzyw sztucznych mogą być biotworzywa, czyli biodegradowalne materiały polimerowe.
Targi Chinaplas 2019 odbędą się w dniach 21-24 maja 2019 roku. Szacuje się, że stoiska ponad 3500 wystawców z całego świata z odwiedzi ponad 180 000 gości ze 150 krajów.
Pierwszy samochód, seryjnie produkowany w technologii druku 3D, wchodzi na rynek. LSEV, bo tak brzmi jego nazwa, jest owocem współpracy włoskiego producenta X Electrical Vehicle (XEV) z chińską firmą Polymaker i powinien wejść do sprzedaży w połowie 2019 roku.
Zespół studentów inżynierii środowiska politechniki w Lozannie odkrył sposób na uprawę biodegradowalnego materiału z grzybni. Ma on obiecujące właściwości i może zastąpić tworzywo sztuczne.
W ramach innowacyjnego projektu badawczego koncern uruchomił w Płocku stację doświadczalną, w której będzie rozwijał technologię produkcji biokomponentów wyższej generacji, pozyskiwanych z glonów olejowych.
Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali innowacyjną agrotkaninę BioEcoFab, która dzięki zawartości składników biopolimerowych znacząco przyspiesza wzrost roślin. Ulega także całkowitej biodegradacji, dzięki czemu można ją przeorać lub kompostować.
Niektóre bakterie w warunkach stresu zaczynają produkować... plastik. Takie tworzywo - wcale nie sztuczne - w miarę szybko rozkłada się w środowisku a na dodatek jest biozgodne. Można więc wykorzystać je do produkcji opatrunków czy pokrywać nim implanty.
Uczestnicy unijnego projektu INCOM wykorzystali nanowłókna celulozowe do wzmocnienia kompozytowych struktur warstwowych przy jednoczesnej redukcji ich masy i zwiększeniu trwałości.
Inżynieria tkankowa to dyscyplina zmienia sposób podejścia do leczenia przy pomocy przeszczepów oraz uzupełnień ubytków narządów lub tkanek. W jej rozwoju niebagatelną role odgrywają polimery.
Tworzywa sztuczne - zarówno standardowe jak i konstrukcyjne
2016-10-31 Sensey
Biotworzywa to grupa obejmująca tworzywa biodegradowalne i tworzywa pochodzące z zasobów odnawialnych. Niekiedy biotworzywa nie są biodegradowalne, ale istotą jest, że wytwarzane są ze źródeł odnawialnych. Podział biotworzyw według źródła pochodzenia: kopalne (biorozkładalne) kopalne i odnawialne (biorozkładalne i nie-biorozkładalne)…
Tworzywa biodegradowalne to tworzywa sztuczne wytwarzane w procesie polimeryzacji, które są w zależności od tlenowych lub beztlenowych procesów, są całkowicie degradowalne przez mikroorganizmy (bakterie i grzyby) na dwutlenek węgla, metan, wodę, biomasę i materiały nieorganiczne. Otrzymywanie tworzyw biodegradowalnych Tworzywa biodegradowalne…