10 lat Pregis w Polsce

10 lat Pregis w Polsce W lutym b.r. firma Pregis, dawniej Pactiv, obchodziła 10 lecie działalności na polskim rynku opakowaniowym. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 1996 roku jako Airpack Polska, a w 2002 przyjęła nazwę Pactiv Sp. z o.o.

Zmiany te spowodowane były zmianami korporacyjnymi. W październiku 2005 roku firma AEA Investors LLC przejęła większość interesów przedsiębiorstwa Pactiv w zakresie opakowań ochronnych i elastycznych. Przejęte jednostki rozpoczęły działalność jako nowy podmiot pod nazwą Pregis Corporation. Firma AEA Investors przejmuje przedsiębiorstwa, które po doinwestowaniu mają szanse stać się zdecydowanie bardziej zyskowne i konkurencyjne na rynku. Przejęcie to oznacza dla firmy w Polsce, że w najbliższym czasie odnotuje szybki i agresywny wzrost poprzez inwestycje w park maszynowy, infrastrukturę oraz akwizycje na polskim rynku opakowaniowym. Powinna się również wzmocnić pozycja firmy na rynku, a jej zakres działalności rozszerzyć.

W chwili obecnej należąca do dywizji opakowań ochronnych firma (wkrótce nazwa zmieni się na Pregis Sp. z o.o.) jest liderem w zakresie produkcji folii pęcherzykowej, pianki polietylenowej, systemów amortyzacji powietrznej i kopert ochronnych oraz wiodącym dystrybutorem pozostałych materiałów opakowaniowych. Polska filia korporacji Pregis rozwija się bardzo dynamicznie i obejmuje dwa zakłady produkcyjne w Gliwicach i Pyskowicach oraz 9 oddziałów regionalnych. Czołowi klienci firmy to krajowi producenci oraz międzynarodowe koncerny z branży meblarskiej, elektronicznej i motoryzacyjnej. Spora ich grupa wywodzi się z branży budowlanej i ogrodniczej, a także spośród dystrybutorów materiałów biurowych.

Czytaj więcej:
Folia 385