Akademia Formy Wtryskowej - nowy cykl szkoleń BKP

Akademia Formy Wtryskowej…

W trakcie 4 modułów szkoleniowych poznasz teoretyczne podstawy przedstawione na praktycznych przykładach. Udział w szkoleniu przeprowadzi Cię przez drogę od zapytania ofertowego do zakończenia budowy formy. Przekazywana wiedza oparta jest na wieloletnim doświadczeniu zdobytym w trakcie budowy 1000 form wtryskowych. Uczestnictwo w szkoleniu podniesie Twoje kwalifikacje, zwiększy poziom wiedzy co przełoży się na jakość oraz wydajność w trakcie budowy form wtryskowych. Akademia dedykowana jest dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową w branży formierskiej, początkujących konstruktorów form wtryskowych, technologów CAD/CAM, programistów CAM/CNC, studentów kierunków mechanicznych, którzy chcą zdobyć wiedzę w tym zakresie oraz wszystkich zainteresowanych pragnących zgłębić wiedzę o formierstwie.

Biorąc udział w module I poznasz podstawowe zasady projektowania form wtryskowych oraz będziesz uczestniczył w procesie tworzenia projektu od danych wejściowych do gotowej dokumentacji technicznej. Moduł II pozwoli Ci poznać konstrukcyjne możliwości wykonania formy, zaprezentujemy najlepsze praktyki stosowane przy  budowie form oraz przedstawimy powszechnie stosowane metody wykorzystywane przy produkcji form wtryskowych. W trackie modułu III zapoznasz się z dostępnymi możliwościami wykonania elementów form wtryskowych przy użyciu obróbki frezowaniem. Nabędziesz umiejętność rozpoznawania cech charakterystycznych. Będziesz potrafił trafnie dobierać najbardziej optymalne strategie dla danej aplikacji oraz  poznasz narzędzia i parametry skrawania dla różnych materiałów o różnej twardości stosowanych w budowie form. Moduł IV pozwoli Ci zapoznać się z metodą obróbki elektroerozyjnej.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu materiałów wykorzystywanych na elektrody. Poznasz parametry obróbki elektroerozyjnej oraz nauczysz się skutecznie lokalizować obszary wymagające drążenia. Będziesz potrafił optymalnie kosztowo projektować obróbkę EDM oraz nauczysz się poprawnego projektowania elektrod z uwzględnieniem szczelin iskrowych do poszczególnych strategii drążenia wgłębnego. Podsumowując, biorąc udział we wszystkich modułach Akademii zdobędziesz elementarną wiedzę potrzebną do pracy przy wytwarzaniu form wtryskowych, dowiesz się jak przebiega proces konstrukcji formy wtryskowej, nauczysz się rozwiązywać problemy występujące przy budowie form na wszystkich jej etapach, będziesz potrafił trafnie dobierać odpowiednie metody wytwarzania, poznasz obróbkę form od strony projektowania technologii CAD/CAM, poznasz obróbkę form od strony maszynowej, nauczysz się poprawnie projektować obróbkę EDM, dowiesz się jak zadbać o ekonomiczne wykorzystanie technologii wytwarzania, otrzymasz zastrzyk skondensowanej wiedzy o budowie form wtryskowych oraz dostaniesz pakiet materiałów z których będziesz mógł korzystać w swojej pracy.

Szczegółowy program oraz rejestracja na szkolenia odbywa się poprzez aplikację szkoleniową – kliknij tutaj