Aluminiowe butelki do piwa

Aluminiowe butelki do piwa
Wpierw na aluminiowe opakowanie do piwa zdecydował się koncern Heineken. Pomysł okazał się całkiem interesujący i tym tropem zaczęły podążać inne browary, chcąc otrzymać opakowanie wykonane z tego właśnie materiału.

Skąd takie zainteresowaniem tworzeniem butelek z aluminium?

Otóż europejskim browarom spodobało się szerokie spektrum możliwości jakie przynosi powierzchnia aluminium. Nadaje się ona doskonale do tworzenia wyrafinowanych nadruków, głównie powstających na skutek zastosowania atramentu UV. Zdobienia oparte na technologii druku w aluminium charakteryzują się m.in. nieścieralnością oraz odpornością chemiczną Walory dekoracyjne oraz możliwości uszlachetniania aluminiowych butelek i wykonania na nich pomysłowej grafiki przypadły już do gustu takim europejskim browarom jak Radebergerg, Eggenberg, Regal, SAB Miller do którego należą m.in. polskie Tyskie Browary Książęce, Lech Browary Wielkopolski i Browar Dojlidy.

Co ciekawe wykonywaniem zamówień związanych z aluminiowymi opakowaniami zajmuje się jeden producent. Jest to międzynarodowy koncern Boxal.


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362