Amcor PET Packaging dostawcą preform dla firmy Kofola

Amcor PET Packaging dostawcą…
Firma Kofola - wiodący producent napojów na rynku wschodnio-europejskim, wybrała Amcor PET Packaging na dostawcę preform PET do soków i wód mineralnych.

Woda RajecZakład Amcor PET Packaging z Radomska dostarcza preformy do butelek 0,7L i 1,5L do wody mineralnej rozlewanej w Rajeckiej Leśnej w Słowacji. Przezroczyste butelki są produkowane w trzech odcieniach: niebieskim, zielonym i bezbarwne, przeznaczonych odpowiednio do wody bez gazu oraz słabo i mocno gazowanej.

Sok SnippAmcor PET Packaging dostarcza także preformy do butelek 1L do soku Snipp rozlewanego aseptycznie w Spumadorze we Włoszech.

# # #
Amcor PET Packaging jest wiodącym dostawcą opakowań typu PET. Odbiorcami produktów firmy są największe przedsiębiorstwa branży spożywczej na całym świecie. Opakowania dostarczane przez Amcor stanowią podstawę przechowywania i ochrony wszelkiego rodzaju napojów chłodzących, izotonicznych i alkoholowych, jak również wody, soków i sosów. Amcor Pet Packaging dysponuje 70 fabrykami usytuowanymi w 23 krajach świata. Stanowi część koncernu Amcor Ltd., który jest jedną z największych globalnych organizacji produkujących opakowania z plastiku, włókien, metalu i szkła. Amcor Ltd. świadczy szeroko rozumiane usługi związane z opakowaniami. Amcor PET Packaging zatrudnia około 5,8 tys. pracowników na całym świecie. Roczna sprzedaż kształtuje się na poziomie 2,3 miliarda USD.