Ampacet przedstawia BioRange+Portfolio koncentratów oznaczonych certyfikatem OK Compost od TUV

Ampacet przedstawia BioRange+Portfolio…

Ampacet, globalny lider w zakresie koncentratów barwiących i dodatków modyfikujących, wprowadza na rynek koncentraty z serii BioRange+ zaprojektowane do barwienia i modyfikacji kompostowalnych tworzyw sztucznych.

Portfolio BioRange+ zawiera białe, czarne i kolorowe koncentraty oraz dodatki modyfikujące, które otrzymały certyfikat OK Compost INDUSTRIAL od TUV. Koncentraty BioRange+ są zgodne z normą EN 13432:2000 określającą standardy kompostowania, ich zastosowanie umożliwia całkowite kompostowanie wyrobów z tworzyw sztucznych w kompostowniach przemysłowych.  Tworzywa sztuczne przeznaczone na kompost idealnie nadają się do zastosowań, w których - podczas użycia pierwotnego lub wtórnego - występuje zanieczyszczenie żywnością lub innymi materiałami organicznymi i które w momencie utylizacji zbierane są razem z odpadami organicznymi w celu przemysłowego kompostowania.

biorange-3

Portfolio HOME BioRange+ obejmuje kocentraty barwiące białe oraz kolorowe, które otrzymały certyfikat OK Compost HOME od TUV. Koncentraty te zostały opracowane do barwienia tworzyw kompostowalnych wykorzystywanych do produkcji wyrobów, których utylizacja nastąpi w kompostownikach przydomowych.

Aplikacje kompostowalne obejmują reklamówki, worki na śmieci, opakowania do przechowywania żywności, kapsułki z kawą, torebki na herbatę, naklejki na owoce i warzywa w przemyśle spożywczym i detalicznym oraz doniczki do sadzenia i folie ściółkowe w ogrodnictwie i agrobiznesie.

biorange-2

Aby uzyskać więcej informacji o asortymencie BioRange+ firmy Ampacet, zapraszamy do kontaktu pod adresem: marketing.europe@ampacet.com