Ampacet przedstawia masterbatch ELTech Orange 2003 do złączy wysokonapięciowych z PBT

Ampacet przedstawia masterbatch…

Firma Ampacet, światowy lider branży masterbatchy, wprowadziła właśnie do oferty ELTech Orange 2003 PBT, czyli masterbatch stworzony specjalnie do wysokonapięciowych pomarańczowych złączy PBT do urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Błyskawiczna ewolucja i rozwój sektora e-mobilności, a zatem również pojazdów hybrydowych, hybryd typu plug-in oraz całkowicie elektrycznych (EV), wyraźnie zaznaczyły zagrożenia dotyczące porażenia prądem. Pomarańczową barwę RAL 2003 wybrano jako jeden przyjętych na rynku kolorów sygnalizujących potencjalne zagrożenia i ryzyko porażenia prądem elektrycznym w czasie obsługi kabli i złączy pod maską pojazdu.

Złącza zasilania w pojazdach elektrycznych są często narażone na wymagające warunki pracy, czyli również ekstremalne wartości napięcia i temperatury, dlatego tak ważne jest zachowanie jednolitego koloru sygnalizującego zagrożenia dotyczące wysokiego napięcia.

Masterbatch Ampacet ELTech Orange 2003 PBT, przeznaczony do barwienia PBT i naturalnych kompoundów, umożliwia zaspokojenie wymogów w zakresie koloru pomarańczowego RAL 2003, a tym samym ułatwia identyfikację zagrożeń powodowanych przez wysokie napięcie. Ponadto doskonale sprawdza się w warunkach naprężeń termicznych i zachowuje jednolity kolor w miarę starzenia się pod wpływem ciepła.

Masterbatch ELTech Orange 2003 PBT (7400269-E) nadaje się do zastosowań takich jak średnionapięciowe i wysokonapięciowe złącza PBT do pojazdów elektrycznych, powłoki kabli z PBT oraz inne wysokiej jakości urządzenia elektryczne i elektroniczne z PBT.

Aby uzyskać więcej informacji na temat masterbatchy Ampacet ELTech, prosimy o kontakt e-mail pod adresem marketing.europe@ampacet.com.

eltech-orange-2003-pbt