Ampacet wprowadza koncentrat z kompatybilizatorem REVIVE 962 E

Ampacet wprowadza koncentrat…

Firma Ampacet, światowy lider w dziedzinie koncentratów, wprowadziła koncentrat z kompatybilizatorem REVIVE 962 E, który umożliwia recykling wielomateriałowych opakowań wykonanych z poliolefin i technicznych komponentów polimerowych do zastosowań w produkcji wysokiej jakości folii.

Podczas gdy większość elastycznych, monomateriałowych folii opakowaniowych - wyprodukowanych z polietylenu bądź polipropylenu - może być łatwo poddana recyklingowi mechanicznemu, recykling opakowań wielomateriałowych stanowi wyzwanie. Na przykład produkty spożywcze mogą wymagać wielomateriałowych opakowań, aby zapewnić funkcję bariery gazowej, która chroni zapakowaną żywność, wydłuża okres jej przydatności do spożycia i zmniejsza ilość odpadów spożywczych. Podczas recyklingu wielomateriałowych folii opakowaniowych z poliolefin należy unikać zanieczyszczania składnikami niepoliolefinowymi, aby zapewnić jakość, która pozwoli na przetworzenie odpadów w sposób umożliwiający produkcję nowych, jakościowych opakowań.

Ampacet REVIVE 962 E oferuje zrównoważone rozwiązanie dla wielomateriałowych opakowań barierowych z poliolefin, które umożliwia wykorzystanie odzyskanego materiału w produkcji wysokiej jakości folii i zapewnia alternatywę dla składowania odpadów po zakończeniu cyklu życia produktu. Ampacet REVIVE 962 E pozwala na większe wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i pomaga zmniejszyć zużycie pierwotnych materiałów. 

Ampacet REVIVE 962 E został opracowany specjalnie z myślą o recyklingu odpadów poprodukcyjnych z folii barierowych na bazie EVOH, w zastosowaniach wymagających zachowania właściwości optycznych i mechanicznych. Ampacet REVIVE 962 E poprawia homogeniczność i przejrzystość powtórnie przetwarzanych odpadów. Właściwości mechaniczne folii wykonanych z użyciem tych mieszanek są podobne do właściwości głównego polimeru bazowego. 

Aby osiągnąć cele w zakresie recyklingu ustanowione przez Komisję Europejską, przemysł opakowań z tworzyw sztucznych jest zobowiązany do działania w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Komisja Europejska nakazuje, aby do 2025 r. co najmniej 50% opakowań z tworzyw sztucznych było poddawanych recyklingowi (55% do 2030 r.), a docelowo w UE ponownie wykorzystywanych ma być 10 milionów Mt tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.
revive

Aby uzyskać więcej informacji na temat koncentratu Ampacet REVIVETM 962 E i innych zrównoważonych rozwiązań firmy Ampacet, takich jak: 

  • REC-NIR-BLACK (produkt wyróżniony nagrodą Plastics Recycling Awards 2019): seria koncentratów czarnych niezawierających sadzy węglowej, umożliwiających sortowanie i recykling czarnych odpadów opakowaniowych;
  • Odor Scavenger (produkt zakwalifikowany do finału nagrody Plastics Recycling Awards 2020): wydajny pochłaniacz zapachów o szerokim spektrum działania;
  • koncentrat Blue Edge 78: eliminuje efekt "zabrudzenia" w przypadku poużytkowych i poddanych recyclingowi odpadów z PE;
  • Blue Edge 226 (produkt zakwalifikowany do finału nagrody Plastics Recycling Awards 2020): eliminuje efekt "zabrudzenia" w przypadku poużytkowych i poddanych recyclingowi odpadów z PE;
  • czarne koncentraty REC-O-BLACK 216 & 344: wykonane z poddanych recyclingowi i odzyskowi odpadów pokonsumenckich;
  • BIO RANGE: koncentraty przeznaczone do kompostowalnych biopolimerów i  aplikacji biodegradowalnych 

prosimy o kontakt pod adresem e-mail marketing.europe@ampacet.com lub wizytę na targach Plastpol, stoisko E18 (Kielce, Polska, 6-9 października). 

revive-962-e-1

Źródło: Ampacet