Ankieta dla recyklerów - zmiany w regulacjach prawnych w ustawie o odpadach

Ankieta dla recyklerów - zmiany…

W związku ze zgłaszanymi problemami recyklerów wynikających z wprowadzenia nowych regulacji prawnych w ustawie o odpadach oraz ustawie o Inspekcji Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Polski Recykling przygotowało ankietę, która pozwoli pilnie zidentyfikować najważniejsze zagrożenia dla branży.

Dzięki uzyskanym informacjom przygotowane będą odpowiednie postulaty do Ministra Środowiska, które pozwolą na podjęcie działań mających na celu dokonanie zmian legislacyjnych w przepisach o odpadach oraz pozwolą na efektywne uczestnictwo w konsultacjach społecznych.

Podsumowaniem zebranych informacji jak i wypracowaniem wspólnego stanowiska przemysłu będzie konferencja ''Polskiego Recyklingu'', która planowana jest na przełomie września i października w Warszawie.

Link do ankiety: https://forms.gle/7PC9c1665iHRvtFx5

Ankiety należy przekazać  do 20 maja 2019r. W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem e-mail: sekretariat@polskirecykling.org





Odpadyrolnicze
Odpadyrolnicze

Wysłany: 2019-05-10 20:36:12

Czy to wspaniałe stowarzyszenie nie ściąga do Polski setek ton tworzyw sztucznych z całego świata?

Grzegorz Es. Grzegorz Es.
*.15.74.174

Wysłany: 2019-05-13 12:02:12

A coś bliżej kolego/koleżanko? Jestem członkiem tego Stowarzyszenia i jakoś nie mogę sobie przypomnieć i znaleźć choć jednego kilograma, że ściągnąłem z zagranicy, to o czym piszesz. Masz jakieś dowody na potwierdzenie tego, co napisałeś? Jak nie - to jest to - oszczerstwo czy też pomówienie.

Recykler.Tworzyw Recykler.Tworzyw
*.146.230.200

Wysłany: 2019-05-14 13:53:22

Z tego co wiem, stowarzyszenia tego typu nie prowadzą działalności gosp. a jedynie wspierają branże. Stowarzyszenie jest aktywne , widać że działa dla dobra recyklerow a to się ceni. Szczególnie w takiej sytuacji jak jest w branży.

wiarus wiarus
*.248.157.36

Wysłany: 2019-05-17 14:51:36

Brednie!!! Co Stowarzyszenie zrobiło dla zbieraczy ,recyklera w temacie odbioru odpadów i ich przetwarzania!! Jestes w stowarzyszenieu i nie wiesz ze od 3-4 lat zwoza do Polski odpady z tworzyw sztucznych !! Wstyd ,nie wypowiadaj sie na ten temat ,nie znasz sytuacji .Firmy zbierajace poupadały , nie wiadomo co robic z odpadami bo Polska jest zalewana takimi odpadami ze Szwecji, Danii i innych krajóww .! towaru u nas mamy mnóstwo ale na zachodzie sa dopłaty dla cwaniaczków z polski zeby tylko odebrali do naszego kraju to badziewie! ( wszystko za kase-dopłaty!)Jestem w tym temacie od ładnych paru lat ,wiec sie nie wypowiadaj że nic nie wiesz a jestes w stowrzyszeniu.To pokazuje że nie powinienes tam byc .Sorki ,przegiąłes. Prosta sprawa! od 3lat nalezało wstrzymac import do nszego kraju odpadów z całej europy , przerabiać nasze i odsyłac do chin granulat!Ale lepiej dać kase że wszystkich ministerst w tym z ochrony srodowiska dla Rydzyka a nie wspomagac zbiórke i recykling ! wiec sie nie wypowiadaj ze nic nie wiesz !!! . Dowiedz sie kto jest taki pan Dziak! No podniosłes mi cisnienie swoją niewiedza ale jestes w stowarzyszeniu , zastanów sie nad soba w tym temacie!