Antalis robi szkolenia dla klientów

Antalis robi szkolenia dla klientów
Pracownicy i klienci firmy Antalis przeszli specjalne szkolenie odnośnie stosowania płyt aluminiowych Etalbond z rdzeniem LDPE.

Etalbond, to płyta składająca się z dwóch warstw aluminiowych o grubości 2, 3 lub 4 mm, z rdzeniem LDPE w środku. Jedna jej strona pokryta jest wysoko odpornym poliestrem i ochronną, przezroczystą folią. Druga stanowi grunt do przyszłych prac malarskich.

Antalis, to największy europejski dystrybutor B2B materiałów służących do komunikacji wizualnej. Koncern, z przychodami rocznymi na poziomie 2,3 miliarda euro, zajmuje czwartą pozycję na światowej liście dystrybutorów. W naszym kraju jest liderem w dystrybucji papieru. Zatrudnia 180 pracowników obsługujących 8 tys. klientów.

Kilka dni temu zorganizował specjalne szkolenie dla swoich klientów w zakresie używania płyt Etalbond. Pokazano możliwości frezowania, wyginania i cięcia materiału. Warsztaty poprowadzili pracownicy z firmy Etem, menadżerowie techniczni odpowiedzialni za produkt.

Etalbond składa się z warstw aluminiowych. Jego wersja light, dla zastosowań reklamowych, została zaprojektowana specjalnie po to, by zaspokoić potrzeby komunikacji wizualnej, wszędzie tam, gdzie pomysłowość, innowacja i specjalna estetyka odgrywają ważną rolę. Do jej obróbki nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt, wystarczą lekkie narzędzia.

Dla przykładu materiał może być cięty piłą tarczową lub gilotyną, a dziurkowany przy pomocy typowych sprzętów, choć w tym drugim przypadku można wykorzystać również prasę hydrauliczną. Jeśli chodzi o nadawanie kształtu, czyli formowanie, to cechuje się łatwością w wyginaniu na walcach do gięcia i to bez niszczenia krawędzi.

Najpowszechniejszymi obszarami użycia Etalbond light są: znaki, sitodruk, reklama zewnętrzna, usztywnienie wizualizacji, stoiska wystawowe, ścianki działowe na targach i w pokojach oraz wykładziny do wind i schodów.

Jeśli chodzi natomiast o Etalbond - płyty do budownictwa - to są one wyjątkowo płaskie i sztywne, a także niewiele ważą. Służą do wykonywania elewacji w różnego typu systemach kasetonów. Materiał obrabia się prostymi narzędziami. Jest trwały i odporny na warunki zewnętrzne. Jedna strona lakierowana jest odpornym na działanie czynników atmosferycznych lakierem.

Czytaj więcej: Papier 43

brak
 

Papiery dla poligrafii, papiery dla biur, płyty i materiały VisCom, papiery ozdobne, materiały opakowaniowe, tworzywa sztuczne

Polska