Arburg na targach Chinaplas 2021

Arburg na targach Chinaplas…

Na targach Chinaplas w Shenzhen (Chiny) firma Arburg zaprezentuje w dniach od 13 do 16 kwietnia 2021 roku swoją bogatą ofertę produktów do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Na stoisku targowym J21 w hali 10 będą prezentowane wysokiej klasy wtryskarki i rozwiązania ''pod klucz''. Tematyka targów koncentruje się na cyfryzacji i ochronie zasobów.

Chiny są ważnym rynkiem

Dla firmy Arburg bardzo ważny jest rynek chiński, a co za tym idzie również te targi. Prezentacja na targach jest odpowiednio najwyższej klasy, nawet jeśli w tym roku z powodu koronawirusa do odwiedzających należeć będą tylko osoby z kręgu lokalnych zainteresowanych.

Wymagające zastosowania ciekłego silikonu

Po raz pierwszy firma Arburg zaprezentuje międzynarodowej publiczności targowej wtryskarkę Allrounder z serii Golden Electric w wersji LSR.

System ''pod klucz'' oparty na wtryskarce Allrounder 470 E Golden Electric produkuje zaawansowane technologicznie soczewki dla przemysłu motoryzacyjnego, które są stosowane na przykład w matrycowych reflektorach samochodów osobowych. Na każdy element jest nanoszony laserowo kod DM, dzięki któremu dane produkcyjne każdego pojedynczego elementu mogą być przeglądane w portalu klienta arburgXworld ze 100-procentową identyfikowalnością.

Firma Arburg prezentuje na przykładzie zespołu bezpośredniego przygotowania kompozytu włóknistego (FDC) szczególnie ekonomiczną i oszczędzającą zasoby naturalne metodę stosowania lekkich konstrukcji. Skrawki włókna szklanego są cięte za pomocą podajnika włókien i podawane bezpośrednio do płynnego stopu. Na stoisku targowym hydrauliczna wtryskarka Allrounder 820 S produkuje płyty testowe z PP wzmocnionego włóknem szklanym o długości 30%. Obsługa odbywa się za pomocą manipulatora liniowego Multilift Select.

Technologia lekkich konstrukcji

Rozwiązania ''pod klucz'' dla technologii medycznej

Na targach Chinaplas 2021 firma Arburg zademonstruje kompletnie zautomatyzowaną produkcję końcówek do pipet. Hybrydowa wtryskarka Allrounder 470 H produkuje po 48 sztuk w cyklu trwającym około 6 sekund. System ''pod klucz'' został zrealizowany wspólnie z lokalnymi partnerami z branży automatyki i zaprojektowany dla kilku wariantów produktów. Automatyka składa się z trzech modułów do wyjmowania, sprawdzania kamerą i komisjonowania.

Projekty ''pod klucz''

Przemysłowa produkcja addytywna z systemem freeformer

System freeformer 300-3X wytwarza funkcjonalny element z dwóch komponentów i materiału nośnego w wytrzymałym połączeniu twardo-miękkim. Otwarty system nadaje się również do bardzo miękkich i certyfikowanych materiałów oryginalnych i jest predestynowany do wymagających zastosowań, np. w technologii medycznej i przemyśle motoryzacyjnym.

Technologia APF

arburgXworld: portal klienta i cyfryzacja

Dzięki licznym aplikacjom i stopniom rozbudowy portal klienta arburgXworld firmy Arburg oferuje kompleksowe cyfrowe wsparcie. Na targach Chinaplas wszystkie eksponaty wtryskowe są wyposażone w bramkę IIoT i połączone w sieć przez zarządzanie systemowe z poziomu komputera nadrzędnego firmy Arburg.

Ponadto firma Arburg zaprezentuje w ''Factory of the Future'' (hala 11, stoisko J41) praktyczne korzyści płynące z cyfryzacji i automatyzacji produkcji wtryskowej. Połączona w sieć informatyczną wtryskarka Allrounder 470 E Golden Electric będzie produkować tam kompletnie zautomatyzowane i identyfikowalne wtyki dla przemysłu motoryzacyjnego

Portal klienta arburgXworld.


Czytaj więcej:
Targi 1201

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum