Arburg na targach MSV 2019

Arburg na targach MSV 2019

Podczas targów MSV Brünn między 7 a 11 października 2019 firma Arburg zaprezentuje potencjał cyfryzacji. Na stoisku 36 w hali G1 kompaktowa linia „pod klucz”, w której online w produkcji wtryskowej zostaną włączone wymagania klientów, na żywo zostanie przedstawione zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej (AR) w usługach i produkcji addytywnej.

Trendy w cyfryzacji

- Cyfryzacja, to główny temat tegorocznych targów MSV. Dzięki trzem naszym eksponatom jesteśmy doskonale przygotowani, aby przedstawić naszą obszerną ofertę i odpowiedzieć na pytania naszych klientów. Dzięki naszej technice można elastycznie produkować wysokiej jakości wypraski i rozszerzyć spektrum produkcji dzięki swobodnemu formowaniu tworzyw sztucznych Arburg. Ponadto pokażemy, w jaki sposób możemy sprawić, że nasz wysoko ceniony serwis będzie w przyszłości dzięki cyfryzacji jeszcze bardziej wydajny - powiedział dr Daniel Orel, dyrektor zarządzający Arburg spol. s r.o. w Republice Czeskiej, na temat udziału firmy Arburg w targach.

Gotowe gniazdo produkcyjne: Liny napinające "na żądanie"

Jako "inteligentny eksponat" linia "pod klucz" wytwarza elastyczne liny napinające wtryskarką Allrounder 375 V "na żądanie". Odwiedzający targi MSV mogą wybierać między różnymi długościami, kolorami i końcówkami lin napinających i wprowadzać żądany wariant bezpośrednio na terminalu. Gotowe gniazdo produkcyjne produkuje linę napinającą "na żądanie" w elastyczny sposób od wtrysku do wtrysku - dzięki inteligentnemu kształtowi produktu i formy wtryskowej oraz modułom Industrie 4.0 - całkowicie bez przezbrajania.

Augmented Reality (AR): Nowe spojrzenie na usługi

Podczas targów MSV 2019 firma Arburg zademonstruje wirtualną konserwację jednostki wtryskowej przy użyciu okularów AR i przedstawi korzyści takiego wizualnego wsparcia w dziedzinie „inteligentnych usług” w przyszłości. Wspomagane komputerowo rozszerzenie rzeczywistości za pomocą dodatkowych informacji wirtualnych, takich jak punkty smarowania lub czujniki w maszynie, sprawia, że kompleksowe prace konserwacyjne są łatwiejsze, bezpieczniejsze i szybsze oraz skutecznie identyfikuje ono i eliminuje błędy. Skraca to czas wyszukiwania błędów i zwiększa dostępność maszyny.

freeformer: Doświadczanie produkcji addytywnej w praktyczny sposób

Dzięki maszynie freeformer 200-3X i różnorodnym elementom funkcyjnym będzie się można na targach MSV 2019 w praktyczny sposób przekonać, że swobodne formowanie tworzyw sztucznych Arburg (APF) nadaje się nie tylko do tworzenia prototypów, lecz również do przemysłowej produkcji addytywnej elementów funkcyjnych. Na interaktywnym stanowisku odwiedzający będą mogli wziąć do ręki „elementy” i osobiście zapoznać się z ich funkcjonalnością i wysoką jakością.


Czytaj więcej:
Druk 3D 199
Roboty 154
Targi 1117

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233