Backup pakietu Microsoft 365 - bezpieczeństwo danych w branży produkcyjnej

Na ratunek – Backup dla M365

Niezmiennie skutecznym sposobem zabezpieczenia danych są kopie zapasowe – dotyczy to też dokumentów znajdujących się w chmurze. Backup sprawdza się w wielu sytuacjach, które mogłyby doprowadzić do bezpowrotnej utraty plików, również w przypadku ich uszkodzenia bądź usunięcia w wyniku błędu ludzkiego lub cyberataku.

Kopie zapasowe powinny więc obejmować wszystkie firmowe dane, a w szczególności te niezbędne do stałego działania, np. dokumenty księgowe, projektowe i organizacyjne oraz firmową komunikację.

Backup dedykowany pakietowi Microsoft 365 gwarantuje, że pliki są bezpieczne i w każdej chwili można je przywrócić. Rozwiązanie to pozwala na tworzenie i przywracanie kopii zapasowych danych przechowywanych w ramach chmurowego pakietu Microsoft. Tym samym chronić można m.in.:

  • Wiadomości e-mail z aplikacji Outlook,
  • Dokumenty, biblioteki i listy programu SharePoint,
  • Konta, pliki i foldery OneDrive,
  • Zespoły, kanały i ustawienia w Microsoft Teams.

Dodatkowym zastosowaniem Backupu dla M365 jest archiwizacja w formie kopii, dzięki czemu w przypadku odejścia pracownika z firmy nie trzeba jego danych przechowywać bezpośrednio w M365.

Jak działa Backup dla M365?

Przyjrzyjmy się temu rozwiązaniu bliżej na przykładzie usługi Backup-as-a-Service dla pakietu Microsoft 365, realizowanej przez MAIN Data Center.

“Obsługa kopii zapasowych – ich tworzenie oraz przywracanie – odbywa się z poziomu aplikacji dostarczanej przez firmę Veeam, lidera rozwiązań do backupu.
Po ustaleniu, które dane mają być archiwizowane i z jaką częstotliwością, kopie będą automatycznie składowane w chmurze w jednym z ośrodków MAIN Data Center. W razie utraty danych można je stamtąd przywrócić w dowolnym momencie.

Na każdym kroku można też skorzystać ze wsparcia działu technicznego MAIN”.

Łukasz Studziński, Infrastructure Lead Engineer, MAIN

Dlaczego warto wdrożyć backup w chmurze?

Decydując się na Backup dla M365 firmy produkcyjne zyskują zabezpieczenie danych i wysoką dostępność kopii zapasowych, o którą dbają inżynierowie z centrum danych. Umożliwia to spełnianie tzw. reguły 3-2-1-0 zapewniającej bezpieczeństwo danych.

Oznacza ona wykonanie 3 kopii danych, na 2 różnych nośnikach, gdzie 1 kopia będzie przechowywana w innej lokalizacji. Dodatkowo, dzięki automatyzacji i monitoringowi żadna z kopii nie zawiera błędów, co oznaczone jest poprzez “0”.

Wdrażając powyższą regułę przedsiębiorstwa produkcyjne mają pewność, że będą mogły odzyskać swoje dane niezależnie od sytuacji: cyberataku, katastrofy naturalnej, rozległej awarii na terenie firmy, czy też błędu ludzkiego.

grafika-artykul-backup-m365-produkcja-main-veeam


Posiadasz firmę produkcyjną i zależy Ci na ochronie swoich danych z pakietu Microsoft 365? Usługa Backupu dla M365 w MAIN jest szybka we wdrożeniu i prosta w obsłudze. Dzięki niej zyskasz:

  • Ochronę przed utratą danych biznesowych i osobowych;
  • Zgodność z regulacjami obowiązującymi na terenie Polski i Unii Europejskiej;
  • Niższe koszty utrzymania środowiska IT.

Użytkownik usługi otrzymuje dostęp do aplikacji Veeam Backup for M365 oraz do repozytorium na kopie zapasowe w chmurze w MAIN Data Center. MAIN jest partnerem firmy Veeam o statusie Gold.

Nie czekaj, aż stracisz pierwsze ważne dane – skorzystaj z kopii zapasowych dla narzędzi Microsoft 365.

brak
 

Chmura i backup - Cloud computing w modelu IaaS - Chmura prywatna, hybrydowa i multichmura - Zarządzanie środowiskami cloud - Disaster Recovery Center - serwery dedykowane, kolokacja - Bare Metal as a Service

Polska