Beczki do piwa po raz pierwszy w historii z tworzyw sztucznych

Beczki do piwa po raz pierwszy w historii z tworzyw sztucznych
Okazuje się, że tworzywa sztuczne coraz bardziej są wykorzystywane przez europejskie browary. Oto bowiem już nie tylko rozlewa się piwo w pojemniki PET, ale też wykorzystuje tworzywa do transportu tego alkoholu, co jeszcze niedawno było nie do pomyślenia.

Na innowacyjne rozwiązanie na rynku browarniczym zdecydował się belgijski producent piwa browar Brunehaut. Niedawno jako pierwszy w Europie zaczął rozlewać swoje piwo przeznaczone do eksportu nie, jak zazwyczaj w tradycyjne beczki nierdzewne, ale w beczki wykonane z tworzyw sztucznych. Okazuje się bowiem, że tego rodzaju wielkogabarytowe opakowania są bardziej ekonomiczne pod względem produkcji od swoich tradycyjnych poprzedników i dodatkowo mogą być jeszcze powtórnie wykorzystane. Opakowania o nazwie One Way Keg produkowane są w Australii w firmie Ecokeg.

Pojemność nowych opakowań to 30 litrów. Do ich produkcji wykorzystuje się trzy typy tworzyw sztucznych. Poszczególne części i warstwy używanych przez Belgów kegów do magazynowania piwa o nazwie Saint – Martin zrobione są z polietylenu niskiej gęstości, polichlorku winylu oraz PET.

Enter a title for the image


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362