Biaxplen rozwija skrzydła w Europie

Biaxplen rozwija skrzydła w Europie
Wchodząca w skład rosyjskiego koncernu Sibur spółka Biaxplen poinformowała o zwiększeniu dostaw dwuosiowo orientowanej folii polipropylenowej (BOPP) na rynek europejski - do Hiszpanii oraz Bośni i Hercegowiny. Folia dostarczona dla firm drukarskich została wyprodukowana w zakładach w Kursku.

- Rynek europejski, ze swoją wysoko rozwiniętą infrastrukturą i przejrzystymi zasadam,i jest dla naszej firmy bardzo atrakcyjny - powiedział Ilja Papusza, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce. - W ciągu ostatniego roku zdołaliśmy zwiększyć dostawy na ten rynek dzięki otwarciu dwóch nowych linii produkcyjnych, które o 60 proc. zwiększyły nasze zdolności produkcyjne. Obecnie nasza firma posiada pięć zakładów, które łącznie mogą wyprodukować 180 tys. ton BOPP rocznie.

Eksport folii BOPP na rynek UE stanowi 17 proc. całkowitej sprzedaży firmy. Obecnie spółka dostarcza ponad 20 odmian folii BOPP m.in. do Polski, Włoch, Niemiec, Francji, Holandii, Grecji i państw bałtyckich; spośród krajów spoza UE odbiorcami Biaxplenu są m.in. firmy z Turcji, Serbii i Izraela.

Zgodnie z szacunkami agencji Market Report w 2013 roku w krajach unii celnej, w której skład wchodzi Rosja, Białoruś i Kazachstan, zapotrzebowanie na folie BOPP wyniosło 150 tys. ton.

Biaxplen produkuje folie BOPP o grubości od 12 do 80 mikronów. Są one wykorzystywane w produkcji opakowań elastycznych dla żywności i innych towarów, jak również w wyrobie etykiet i taśm. Spółka produkuje również folie barierowe oraz papier syntetyczny.