Biesterfeld Plastics prezentuje portfolio e-mobilności

Biesterfeld Plastics prezentuje… Na zbliżających się targach Fakuma 2017, Biesterfeld Plastic zaprezentuje swoje produkty i rozwiązania dla segmentu rynku elektromobilności. Portfolio obejmuje produkty do zastosowań w energoelektronice, gospodarce cieplnej, technologiach związanych z napędami pojazdów, a także w elementach stacji ładowania. Firma dostarcza też surowce do produkcji baterii i kabli. Wraz ze swoimi partnerami, wśród których znajdziemy koncerny DuPont, BASF i ExxonMobil, Biesterfeld dostarcza rozwiązania dla branży ElectroMobility w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i w Ameryce Łacińskiej.

- Elektromobilność, jest przełomowym megatrendem w naszym podstawowym segmencie, przemyśle motoryzacyjnym. Współpracujemy ściśle z naszymi dostawcami w celu opracowania nowych produktów - zaznaczył Martin Umbach, Dyrektor Zarządzający Plastic Biesterfeld.

- Ten segment rynku stanowi wyzwanie na szeroką skalę, między innymi takie jak elektryczne systemy grzewcze, zabezpieczenia przebiciowe i odzysk energii hamowania, które dominują w dyskusjach technicznych i rozwoju.

Portfolio e-mobilności obejmuje między innymi poliamidy Zytel firmy DuPont. Zostały one specjalnie zaprojektowane w celu zapobiegania korozji styków, co może spowodować awarię elementu elektrycznego i zawierają włókna szklane 15%, 25% lub 30% dla PA66 i PA6 z 30%. Dzięki temu zapewniają niezawodne działanie elektrycznych i elektronicznych części samochodowych przez cały okres eksploatacji. W portfolio e-mobilności znajdują się również inne wyspecjalizowane produkty, takie jak np. odporne na hydrolizę typy Crastin PBT.

- Obecnie jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom szeroki wachlarz tworzyw sztucznych i dodatków do zastosowań związanych z e- mobilnością. Surowce te spełniają wysokie wymagania wszystkich aktualnych wymagań w tym sektorze - dodał Dietmar Zinkand, Dyrektor ds. Inżynierii Procesów Biznesowych w Biesterfeld Plastic.

- Tworzywa sztuczne Biesterfeld koncentrują się w szczególności na dostosowywaniu produktów i rozwiązań. Ze względu na gwałtowne tempo rozwoju nie wszystkie wymagane normy zostały już ustanowione w tej wciąż młodej branży.

Źródło: Biesterfeld Plastic GmbH

Czytaj więcej:
Targi 1283