Biodegradowalne opakowania do kawy

Biodegradowalne opakowania  do kawy
Firma Eco-Products wprowadza na rynek biodegradowalne pokrywki na kubek z kawą i myśli o stworzeniu całkowicie biodegradowalnych opakowań jednorazowego użytku.

Nowe pokrywki z dziurką do picia mają za zadanie utrzymać ciepło i zabezpieczać napój przed rozlaniem. Mają być nieodłącznym wyposażeniem jednorazowego kubka z kawą. Zostały wyprodukowane z tworzywa Ingeo, które to składa się ono ze sztucznych włókien wytwarzanych z węgla magazynowanego przez rośliny w procesie fotosyntezy. Producenci szacują, że taka pokrywka na miejskim wysypisku rozłoży się w ciągu 90 do 120 dni.

Nowe pokrywki na opakowanie to nie jedyna zmiana. Do tej pory same kubeczki były wytwarzane z tworzywa sztucznego. Teraz jednak ma się to zmienić. Eco - Products chce stworzyć całkowicie ekologiczne jednorazowe naczynia do kawy. Tworzywo Ingeo zyskało już certyfikat amerykańskiego Instytutu Produktów Biodegradowalnych (BPI) i tym samym można z niego produkować np. kubki. Jest to nic innego jak popularny już poliaktyd (PLA). Ten polimer biodegradowalny uzyskiwany jest z kukurydzy i ze względu na zdolność ulegania biodegradacji, zdobywa coraz szersze grono użytkowników

Pierwszą siecią, która ma sięgnąć po tego typu opakowania jest KFC.

Biodegradowalne opakowania  do kawyCzytaj więcej: Galeria opakowań 362