Borealis powołał Mirjam Mayer na stanowisko wiceprezes ds. transformacji poliolefin

Borealis powołał Mirjam Mayer…

Koncern Borealis poinformował o powołaniu z dniem 1 marca br. Mirjam Mayer na stanowisko Vice President Polyolefins Transformation. Będzie ona będzie odpowiedzialna za rozwój i kierowanie portfelem biznesowym inicjatyw Borealis Polyolefins, Innovation & Technology oraz Circular Economy Solutions.

Mirjam Mayer dołączyła do Borealis w 2020 roku jako dyrektor ds. strategii. Na tym stanowisku kierowała rozwojem i wdrażaniem strategii Grupy Borealis oraz wspierała różne firmy w zakresie strategii i rozwoju biznesu, jak również inicjatyw wzrostu. Przed rozpoczęciem pracy w Borealis zdobyła bogate doświadczenie jako konsultant w firmie McKinsey, pracując przez kilka lat w Niemczech, Indiach, USA i Austrii.

Mirjam Mayer uzyskała stopień doktora habilitowanego w Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie (USA) oraz tytuł doktora biochemii/fizyki w Max Planck Research School and University of Technology w Dreźnie (Niemcy). Jest obywatelką Niemiec.

- Serdecznie witamy Mirjam w dziale poliolefin Borealis - mówi Lucrèce Foufopoulos, wiceprezes ds. poliolefin i rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym. - Jej doświadczenie jako lidera programów strategicznych w globalnych projektach i inicjatywach wzrostu będzie kluczowym atutem w realizacji naszych ambicji, aby jeszcze bardziej przyspieszyć transformację Borealis Polyolefins w kierunku firmy neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, zaawansowanej i rozwijającej się w sposób cyrkularny.

borealis-vp-po-transformation-mirjam-mayer-c-borealis
Mirjam Mayer. Zdjęcie: Borealis