Borealis powołuje Stefana Doboczky'ego na stanowisko nowego CEO

Borealis powołuje Stefana…

Rada Nadzorcza Borealis ogłosiła dziś, że Stefan Doboczky zostanie nowym CEO Borealis z dniem 1 lipca 2024 roku.

Daniela Vlad, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Borealis i EVP Chemicals w OMV: „Stefan Doboczky wnosi bogate doświadczenie z imponującym doświadczeniem przywódczym w branży chemicznej obejmującym ponad 30 lat. Cieszę się, że mogę powitać go w Borealis z jego dogłębną znajomością naszej branży i jego silnym zaangażowaniem w dalsze podnoszenie wiodącej pozycji Borealis na rynku dzięki sprawdzonym innowacjom i możliwościom technologicznym. OMV i ADNOC - obie firmy reprezentowane w Radzie Nadzorczej Borealis - popierają tę nominację. Z niecierpliwością czekam na współpracę ze Stefanem Doboczky w jego nowej roli, ponieważ przejmuje stery światowej klasy firmy, która jest jednym z kluczowych czynników przyszłego wzrostu Grupy OMV".

Stefan Doboczky: "Chciałbym podziękować Radzie Nadzorczej Borealis za zaufanie i z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój Borealis w ewoluującym sektorze chemicznym. Jako światowy lider w dziedzinie polimerów, Borealis ma wyjątkową pozycję na tym rynku, koncentrując się na innowacjach, zrównoważonym rozwoju i wyjątkowych rozwiązaniach w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. Z niecierpliwością czekam na odkrycie nowych strategicznych postępów z moimi nowymi kolegami w Borealis i zapewnienie trwałego wzrostu przy jednoczesnym wykorzystaniu nowych możliwości rynkowych na arenie międzynarodowej. Z niecierpliwością czekam na poznanie społeczności klientów i dostawców Borealis, ale przede wszystkim jej pracowników".

stefan-doboczky-c-karl-michalski
Stefan Doboczky

Kariera Stefana Doboczky'ego rozpoczęła się w 1992 roku, a jej zwieńczeniem były stanowiska w zarządach i na stanowiskach dyrektorów generalnych w notowanych na giełdzie spółkach chemicznych na całym świecie. Od 2019 r. pełnił funkcję członka rady nadzorczej OMV, z której ustąpił w związku z objęciem nowego stanowiska w Borealis. Stefan Doboczky posiada tytuł doktora chemii Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu oraz tytuł MBA IMD w Lozannie.