Boxes Prestige Poland rozwija się

Do końca 2010 r. irlandzki koncern Clondalkin zamierza zainwestować blisko 15 mln euro w rozbudowę zakładów należącej do niego firmy Boxes Prestige Poland. Za te pieniądze miałaby zostać zmodernizowana i powiększona baza polskiej spółki.

Boxes Prestige Poland, to firma z pięcioletnim doświadczeniem. Projektuje i produkuje pudełka wysokiej jakości, które trafiają potem na potrzeby przemysłu kosmetycznego, czekoladowego i spirytusowego. Firma z siedzibą w Lublinie dysponuje własnym zakładem produkcyjnym z bogato wyposażonym parkiem maszynowym, w skład którego wchodzą m.in. sztancownice i inne urządzenia szwajcarskiej firmy Bobst. Spółka należy do irlandzkiego koncernu Clondalkin, który jest jednym z czołowych europejskich producentów opakowań. W Europie i Stanach Zjednoczonych Grupa posiada blisko 40 zakładów. Wytwarzane są w nich opakowania giętkie, kartonowe, torebki z tworzyw sztucznych oraz etykiety.

Do tej pory Irlandczycy zainwestowali w Lublinie już ponad 10 mln euro. Teraz zwiększa tę kwotę o kolejne 15 mln euro. Pieniądze pójdą na podwojenie i unowocześnienie produkcji oraz rozbudowę infrastruktury okołoprodukcyjnej. Tym samym Boxes Prestige Poland będzie się w dalszym ciągu specjalizował w wytwarzaniu opakowań kartonowych dla branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Dział ten wypracowuje obecnie największe przychody jeśli chodzi o działalność firmy, a blisko połowa produkcji trafia do koncernu kosmetycznego Avon. Odbiorcą firmy i to bardzo poważnym jest także grupa L`Oreal.

Jednocześnie Boxes Prestige Poland zamierza rozwijać swoją drugą gałąź - produkcję etykiet samoprzylepnych na potrzeby producentów alkoholi, kosmetyków i parafarmaceutyków. Spółka uruchomiła tę działalność pod koniec 2005 r. Kilkanaście miesięcy temu w celu zwiększenia udziału w rynku farmaceutycznym kupiła krakowską spółkę Pharmagraphics Central-Europe i po kilku miesiącach zlikwidowała ją, przenosząc działalność do Lublina. Obecnie z tego źródła pochodzi już jedna trzecia przychodów firmy.

Jeśli chodzi o wyniki finansowe Boxes Prestige Poland, to w ciągu trzech ostatnich lat przychody wzrosły z 16 do 46,8 mln złotych. Podwoił się także zysk. W tym roku, przy przychodach ok. 63 mln zł, spółka wypracuje zysk netto na poziomie 13 mln zł. Aktualnie zatrudnia ok. 120 osób. Docelowa ta liczba ma wzrosnąć o kolejnych 70 osób.