Bożonarodzeniowe opakowania od Printing Company Verstraete

Bożonarodzeniowe opakowania od Printing Company Verstraete
Belgijska firma Printing Company Verstraete przygotowała nowe świąteczne opakowania z polipropylenu stworzone w technologii IML (In- mould labelling).

W jaki sposób opakowania przeznaczone na słodycze jest w stanie przyciągnąć uwagę konsumentów - to główne pytanie jakie zadali sobie w fazie tworzenia opakowań przeznaczonych dla koncernu Haribo przedstawiciele Printing Company Verstraete.

Zdecydowali się na kilka rozwiązań. Przede wszystkim wykorzystanie do produkcji wysoce przezroczystego polipropylenu, który zapewniałby bardzo dobrą widoczność przechowywanych w środku opakowania produktów. Po drugie postanowili nadać tworzywu takie zabarwienie by same kolory ożywiały całość. Ponadto wykorzystali wszystkie możliwości przynoszone przez formowanie wtryskowe, które umożliwia tworzenie bardzo różnych kształtów opakowań. Zaletę tę wykorzystano przy produkcji pojemnika w kształcie choinki. Na koniec aplikacja etykiety odbyła się przy wykorzystaniu metody IML, czyli etykietowania w formie. Tym samym połączono plusy przynoszone przez tworzywo: dowolna forma opakowania, transparentność i podatność na barwienie z doskonałą jakością drukowania oraz etykietowania w formie.

Opakowania Printing Company Verstraete


Czytaj więcej: Galeria opakowań 361