Butelki PET 0,5L wielorazowego użytku w Niemczech

Butelki PET 0,5L wielorazowego…
Butelki PET wielorazowego użytku 0,5L będące alternatywą dla małych butelek szklanych i puszek są odpowiedzią firmy Coca Cola na wprowadzone w Niemczech opłaty na wszystkie opakowania jednorazowego użytku. Na dostawcę butelek PET wielorazowego użytku o pojemności 0,5L dla Coca Cola w Niemczech został wybrany Amcor PET Packaging.

Według Amcor PET Packaging butelki produkowane w zakładzie w Mendig w Niemczech zachowują wszystkie zalety butelek PET - są lekkie, nietłukące, łatwe do transportu - a ponadto pozwalają na około 20-krotne napełnianie.

Coca Cola 0,5LButelka wielorazowego użytku będzie "ciężką" butelką PET – będzie ważyła około 51g. Jest to jednak i tak dużo mniej niż w przypadku butelki szklanej.

Butelka wielorazowego użytku PET została wprowadzona do sprzedaży w kwietniu. Na początek w jest dostępna do zakupienia w automatach. Pod koniec roku ma też być dostępna w sklepach spożywczych w łatwych do noszenia skrzynkach z 12 butelkami. Przez najbliższe 2 lata zostanie wyprodukowane ponad 100 milionów butelek PET.