Can - Pack inwestuje w Maroku

Can - Pack inwestuje w Maroku
Firma Can - Pack, będąca producentem opakowań aluminiowych inwestuje w Maroku.

Can - Pack wszedł w posiadanie pozostałych 50 proc. akcji założonej przez siebie spółki Can - Pack Maroko, odkupując te udziały od swoich dotychczasowych partnerów, z którymi od kilkunastu miesięcy realizował inwestycję. Tym samym, firma z siedzibą w Krakowie, stała się jedynym akcjonariuszem spółki produkującej aluminiowe puszki napojowe w fabryce w Casablance.

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku Can - Pack stał się akcjonariuszem Morocco Beverage Can Company (MBCC) w Maroku. Produkcja w zakładzie rozpoczęła się z początkiem tego roku. Tym samym Can-Pack stał się obecny ze swoimi opakowaniami na rynkach Afryki Północnej.

Należąca do niego fabryka wyposażona jest w nowoczesną linię produkcyjną o rocznej wydajności 650 mln puszek. Przy czym linia dysponuje zdolnościami produkcyjnymi dochodzącymi do 950 mln puszek aluminiowych i w przyszłości mają być one wykorzystywane w maksymalnym zakresie.

Obecnie całkowite zdolności Grupy Can – Pack pozwalają wyprodukować rocznie ponad 7,5 mld sztuk puszek napojowych, ponad 23 mld sztuk zamknięć do butelek, blisko 1 mld opakowań metalowych dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz 450 mln sztuk butelek szklanych i słoików.

Czytaj więcej: Puszki 87 Ze świata 315