Cel: wtryskarka z jednym przyciskiem

Wsparcie online, serwis zdalny, rozszerzona rzeczywistość - to funkcje, które obecnie są już szeroko wykorzystywane w przemyśle. Jakie są wasze osiągnięcia w tej dziedzinie?

Dzięki naszej ofercie myConnect wszystkie wymienione przez pana funkcje są już dostępne dla naszych klientów. myConnect obejmuje wszystkie niezbędne zagadnienia, które czynią naszą ofertę serwisową jeszcze bardziej efektywną i wydajną. Przykładowo, zgłoszenie serwisowe można wysłać bezpośrednio z maszyny, a my możemy wprost połączyć się, aby zrozumieć, przeanalizować i rozwiązać dany problem. Obejmuje to zdalne serwisowanie i zamawianie części, a także wsparcie techniczne przy maszynie za pomocą inteligentnych okularów lub prostej aplikacji na smartfonie.

Mamy również do czynienia z gwałtownym rozwojem sztucznej inteligencji. Jest to szczególnie widoczne w sferze społecznej, chociaż często widzimy też skutki uboczne tego rozwoju. Jakie znaczenie ma AI dla procesów wtrysku?

Sztuczna inteligencja będzie z pewnością w najbliższym czasie odgrywać coraz większą rolę, ponieważ wraz ze wzrastającą ilością danych oraz ich przejrzystością pojawiają się nowe możliwości. Możemy sobie np. wyobrazić funkcję rekomendującą, podobną do tej, która już dzisiaj stosowana jest w sklepach internetowych. Tutaj sugestie są tworzone na podstawie zachowań zakupowych i porównania z innymi klientami. Takie funkcje uczenia są również możliwe dla wtryskarek. Sztuczna inteligencja może dostarczać informacji na temat rozwiązań różnych problemów i w przyszłości zasugerować sprawdzone wcześniej rozwiązania – to tylko jedna z wielu opcji.

demag19120501


Na koniec poproszę, aby wcielił się pan w rolę wizjonera. Jak będzie wyglądał sektor technologii wtrysku za 20–30 lat?

Naszym marzeniem jest wciąż „maszyna z jednym przyciskiem” i pracujemy nad tym. Realizacja tego marzenia wydaje się być obecnie coraz bardziej możliwa, ale wciąż trudno oszacować, jak bardzo uda nam się zbliżyć do tego celu. Musimy pamiętać, że zawsze przy uważniejszym przyjrzeniu się pojawiają się nowe, niewidoczne do tej pory, zależności.

W międzyczasie jednak, wciąż próbując osiągnąć ten cel, będziemy starali się ułatwiać pracę technologów w środowisku produkcyjnym. Systemy same rozwiążą wiele problemów, które obecnie odrywają pracowników od wykonywania ich właściwych obowiązków i tym samym uczynią codzienną pracę bardziej komfortową.

demag19120502

Rozmawiał: Jacek Leszczyński


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Reportaże

Forum