Centrum kształcenia Plast iQ w Belgii otrzymało maszyny szkoleniowe ENGEL

Centrum kształcenia Plast…

Bezkolumnowa maszyna ENGEL victory 330/80 została udostępniona w Circular Material Center firmy PlastiQ w Kortrijk. Druga z wtryskarek ENGEL e-victory 310/80, stanęła w T2 Master Campus w Genk. W obu lokalizacjach oferowane są szkolenia, zarówno przez PlastiQ jaki i ENGELBenelux. O ile szkolenia oferowane przez PlastiQ dotyczą przede wszystkim procesu przetwórczego, o tyle w przypadku szkoleń oferowanych przez ENGEL oferta dotyczy także jednostek sterujących CC300, automatyzacji procesów wtryskowych, jak i opieki serwisowej czy konserwacji maszyn i robotów ENGEL.

Współpraca z PlastiQ pozwala oddziałowi ENGEL Benelux stale rozbudowywać swoją ofertę w regionie. ENGEL Benelux posiada własne centrum szkoleniowe w biurze sprzedażowo-serwisowym w belgijskiej miejscowości Oostakker, jak i w holenderskim oddziale w Houten.

Poglądowa prezentacja potencjału dygitalizacji

Obie, dostarczone do PlastiQ maszyny szkoleniowe są wyposażone w roboty liniowe ENGEL viper, jak również w inteligentne systemy asystenckie z programu ENGEL inject 4.0. Co wpisuje się w stale postępującą dygitalizację przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych i zapewnia uczestnikom szkoleń najnowszą wiedzę z dziedziny przetwórstwa tworzyw.

Pozwala to na przykład na symulację odchyleń parametrów procesu, jak ulegają zmianie poszczególne partie materiału lub zmiany w otoczeniu maszyny, tak aby jak najbardziej poglądowo zaprezentować potencjał systemów asystenckich.

Oprócz celów edukacyjnych, obie wtryskarki ENGEL będą wykorzystywane także do celów badawczo-rozwojowych w ramach współpracy z firmami partnerskimi i różnego rodzaju instytutami naukowymi. Taka jest też misja PlastiQ, połączyć edukację i przemysł, podnieść poziom kwalifikacji w obszarze technologii tworzyw sztucznych i zachęcić młode pokolenie do podjęcia kariery zawodowej w przemyśle tworzyw sztucznych.

engel-plastiq-2