Chinaplas 2019 pokaże przyszłość przemysłu opakowań

Przemysł opakowaniowy, dla znalezienia drogi wyjścia i podążania alternatywną ścieżką

W miarę jak konkurencja na rynku staje się coraz ostrzejsza, przemysły: poligraficzny i opakowaniowy wkroczyły w erę mikrozysków z niezwykle niskimi marżami. Jak wydajność pracy i zyski można zwiększyć poprzez efektywną integrację zasobów i wyższy poziom automatyzacji produkcji?

Dzięki automatyzacji technologii zaproponowanej przez  Switek Technology Automation Co., Ltd można wyprodukować do 160 000 pojemników z łyżeczką, wykonanych w technologii IML, w jednym procesie technologicznym.

Wszystkie etapy produkcji, od formowania wtryskowego IML do pakowania, są zautomatyzowane co znacznie zmniejsza koszty pracy. Rozwiązanie to ma zastosowanie do produkcji opakowań do lodów i jogurtów.

Jandi's Industrial Co., Ltd. zaprezentuje swoją linię do produkcji biodegradowalnych toreb  typu T-Shirt  , gdzie etapy przetwarzania surowców, rozdmuchiwanie folii, drukowanie, zgrzewanie i przycinanie toreb, recykling resztek materiałów i automatyczne pakowanie odbywają się w jednej linii produkcyjnej, co pozwala na zmniejszenie przestrzeni roboczej, redukcję kosztów oraz błędów ludzkich.

Rzut oka na imprezy towarzyszące

Podczas targów odbędzie się wiele imprez towarzyszących targom, które pozwolą uczestnikom zrozumieć jak przedsiębiorstwa mogą ze sobą współpracować w celu przezwyciężenia trudności biznesowych.

  • Wraz z "modernizacją konsumpcji" konsumenci poszukują estetycznych, przyjaznych dla środowiska i zdrowych produktów o lepszej jakości. Eksperci, zaproszeni na forum "Innowacyjny rozwój materiałów opakowaniowych w ramach nowego trendu konsumpcyjnego", zastanowią się w jaki sposób innowacyjny rozwój funkcjonalnych materiałów opakowaniowych może zareagować na nowy trend konsumpcji.
  • Seminarium technologii elastycznych opakowań z tworzyw sztucznych "The 2019 Flexible Plastic Packaging Technology Seminar (Guangzhou)" to platforma wymiany poglądów na temat popytu i podaży technologii.
  • W przededniu targów (20 maja 2019 r.) odbędzie się konferencja "Plastics Recycling & Circular Economy Conference and Showcase" poświęcona m. in. rozwojowi materiałów na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podczas konferencji uczestnicy postarają się znaleźć odpowiedzi na pytanie czy i w jaki sposób przemysł tworzywowy może wykorzystać możliwości wynikające z obecnych trendów ukierunkowanych na ochronę zasobów naturalnych.
  • Ci, którzy zapragną na żywo ujrzeć działanie "Fabryki przyszłości" bądź znaleźć rozwiązania problemów praktycznych, mogą podczas targów odwiedzić "Industry 4.0 Factory of the Future". Centrum sterowania będzie wyświetlać dane operacyjne zarejestrowane zarówno na maszynach obecnych na miejscu, jak i w zdalnej inteligentnej fabryce, natomiast "Inteligentna Fabryka" zlokalizowana w "Inteligentnej Strefie Technologii Produkcyjnych" będzie symulować środowisko produkcyjne przyszłego przemysłu wytwórczego i pokaże, w jaki sposób inżynierowie i pomieszczenie sterowania komunikują się poprzez dane.