Ciekawe opakowania do win

Ciekawe opakowania do win
Czołowy światowy producent w branży opakowań szklanych, amerykański koncern Owens – Illinois wprowadził na rynek swój nowy produkt, do którego rozlewane jest włoskie wino.

Nowe opakowanie zaprojektowane i wykonane przez O-I to wytłaczana butelka o pojemności 0,75 l. Opakowanie przeznaczone jest do wina powstającego na włoskiej Sycylii. Butelka wyróżnia się wydatnymi i krągłymi „ramionami” i charakterystyczną podstawą stanowiącą piedestał, na którym widnieje wytłoczona nazwa marki wina „Nicosia”. Produkująca alkohol firma Cantine Nicosia posiada rozległe winnice położone na południowo-wschodnich zboczach słynnego wulkanu Etna w okręgu Vittoria.

Butelka została ozdobiona eleganckimi etykietami: mała etykieta z przodu eksponuje nazwę marki Nicosia oraz rok jej powstania, zaś etykieta umiejscowiona poniżej zawiera nazwę wina. Rysunek wulkanu z charakterystycznym pióropuszem dymu odwołuje się do regionu, gdzie uprawiana jest winorośl, zaś złoty kontur Sycylii delikatnie przypomina o kraju pochodzenia trunku.

Owens - Illinois


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362