Cincinnati Milacron toruje drogę kompozytom WPC (drewno-polimer)

Cincinnati Milacron toruje…
Cincinnati Milacron nastawia się na spodziewany wzrost europejskiego rynku kompozytów drewno-tworzywo sztuczne (WPC) o około 20% w ciągu roku 2012. Spodziewany wzrost pochodzić będzie z nowej inwestycji, a także wypychania istniejących importowanych produktów z Dalekiego Wschodu i USA.

- Obserwujemy, że więcej klientów zwraca się do nas w poszukiwaniu bardziej wydajnych maszyn po uświadomieniu sobie, że ich obecna linia nie nadaje się do stawianego zadania - informuje Steve Jones Manager na Europę i specjalista ds. przetwarzania kompozytów WPC. - Obecnie staje się coraz bardziej oczywistym, że stosowanie podstawowej wytłaczarki do kompozytów WPC nie stanowi realnej opcji do udanej i zyskownej produkcji kompozytów WPC.

Wielu producentów kompozytów WPC rozpoczynało swoją działalność w sektorze z podstawową wytłaczarką oraz niewielką znajomością technologii przetwarzania kompozytów WPC. Oni musieli zdobywać wiedzę na temat kompozytów WPC w najtrudniejszy sposób!

Cincinnati Milacron
Najbardziej popularny model wytłaczarki do WPC Cincinnati Milacron TC86
(wydajność do 727 kg/godz.)


Równocześnie ze wzrostem wielkości produkcji i sprzedaży, wzrasta zapotrzebowanie na wiedzę specjalistyczną dotyczącą kwestii materiałów odpornych na ścieranie w konstrukcji wytłaczarek oraz wiedzę z zakresu przetwarzania od dostawcy wytłaczarek.

Od wielu lat Cincinnati Milacron pozostaje światowym liderem w dostarczaniu maszyn, a także know-how w zakresie przetwarzania szerokiego zakresu mieszanek kompozytów WPC. W miarę wzrostu wydajności produkcji na standardowych wytłaczarkach firm konkurencyjnych coraz więcej tych wytłaczarek ulega uszkodzeniu. Cincinnati Milacron dostarcza zamienne ślimaki i cylindry wolframowe do wszystkich marek wytłaczarek, jak również do swoich własnych urządzeń.

deski kompozytowe
Przykładowe zastosowanie deski kompozytowej


Czytaj więcej: Wytłaczarki 96 Kompozyty 185