Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo - integracja branży w nowej rzeczywistości

Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo…

27 prelegentów z Polski, Danii i Niemiec, 1044 uczestników live, 10 godzin prezentacji i dyskusji i aż 7 bloków tematycznych - tak w skrócie można podsumować premierową edycję Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo, która odbyła się w dniach 17-18 listopada br. Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Politechnika Warszawska połączyły siły i przygotowały wyjątkowe wydarzenie online łączące świat biznesu i nauki. 

Nowe wyzwania 

Sytuacja epidemiologiczna na świecie spowodowała, że tegoroczne Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo nie mogły się odbyć. Organizatorzy wiedząc jednak, iż najskuteczniejszą receptą na kryzys jest działanie, postanowili przygotować wydarzenie Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo łączące elementy wystawy targowej, konferencji i networkingu. - Stale słuchamy potrzeb naszych odbiorców i staramy się szybko i sprawnie na nie odpowiadać. Rzeczywistość wokół zmieniła się, ale potrzeba wiedzy i kontaktów jest nadal tak samo duża. Naszym celem było przygotowanie wydarzenia, które pozwoliłoby zbudować trwałe relacje biznesowe (poprzez rozmowę na czacie oraz możliwość kontaktu mailowego z daną osobą) oraz pozyskać cenne, merytoryczne wskazówki od gości poszczególnych bloków tematycznych. Czytając napływające maile od uczestników, mogę powiedzieć, że nasz plan udało się zrealizować. -podsumowuje Dorota Gurgul, Kierownik Zespołu Targów Kompozyt-Expo. Wystawcy targów poprzez udział w wydarzeniu, nie tylko mieli możliwość poprowadzenia prezentacji, ale również zamieszczenia swojej wizytówki na stronie głównej www.kompozyt-expo.pl. Dzięki temu osoby zainteresowane danym rozwiązaniem szybko mogły skontaktować się z producentem lub dystrybutorem. Ogromną korzyścią była solidna dawka wiedzy, która w szybko zmieniającym się świecie jest na wagę złota. W czasach kiedy spotkania stacjonarne są niemożliwe a możliwości przemieszczania ograniczone, rozmowa ze specjalistami z różnych części świata to ogromna wartość.

Tylko aktualne tematy

Czy stosowanie nanocząsteczek w kompozytach jest bezpieczne? Jak nowe technologie wpływają na rynek? Czy nowe propozycje w zakresie recyklingu kompozytów przynoszą rozwiązanie? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzieli zaproszeni specjaliści. Każdy z 7 bloków tematycznych rozpoczynało wystąpienie ekspertów: prof. dr hab. inż. Tadeusza Uhla z Akademii Górniczo-Hutniczej, Dipl.-Ing., MBA Susanne Kroll z Fraunhofer-Institut für Werkzeugmaschinen und Umformtechnik IWU, dr Andrzeja Czulaka Lidera Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, Prof. Dr.-Ing. habil. Dipl.-Math. Maik’aGude’a z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, prof. dr hab. inż. Andrzeja Błędzkiego z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz prof. dr hab. inż. Anny Boczkowskiej z Politechniki Warszawskiej.

Pierwszy dzień rozpoczął temat ''Monitorowania uszkodzeń i stanu konstrukcji kompozytowych''. W tej części spotkaliśmy ekspertów z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, firmy EC Test Systems.

Sp. z o.o., POLON-IZOT Sp. z o.o., SHM System Sp. z.o.o. Sp. komandytowa. W samo południe rozpoczął się drugi blok tematyczny - Naprawy struktur kompozytowych. Rozmawialiśmy w nim z przedstawicielami firm Siemens Gamesa, LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., Milar Sp. z o.o. Wtorek zakończyła debata ''Kompozyty tworzone z pasją - wyzwania, problemy, nowe technologie, perspektywy'', którą poprowadził dr Andrzej Czulak Lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych. W spotkaniu udział wzięli naukowcy z Brandenburskiego Uniwersytetu Technologicznego, Fundacji Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET, Pojazdów Szynowych Pesa Bydgoszcz, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego MARR, EngineoSp. z o.o., UTC -Rolls-Royce University Technology Centre "Lightweight Structures and Materials and Robust Design" i AGH Racing Team.

click-watch-talk-kompozyt-expo-2020-4

Równie ciekawy był drugi dzień Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo. Rozpoczęła go sesja tematyczna firmy 3M Deutschland GmbH. Kolejnym tematem tego dnia było - Projektowanie wyrobów  i konstrukcji kompozytowych wspomaganych komputerowo. Uczestniczyli w nim specjaliści z firmy CAMdivision Sp. z.o.o. oraz KOMES Sp. z o.o. 

Duże zainteresowanie wzbudziła rozmowa dotycząca recyklingu kompozytów. Dzięki prelegentom spojrzeliśmy na temat nie tylko z naukowego, ale i  biznesowego punktu widzenia, bowiem uczestniczył w nim prof. dr hab. inż. Andrzej Błędzki oraz przedstawiciel z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego ANMET. Drugi dzień konferencji online zakończył blok tematyczny ''Nanocząstki w kompozytach - korzyści a bezpieczeństwo ich stosowania''. Wiedzą podzielili się specjaliści z TMBK Partners Sp. z o.o. i C-L Sp. z.o.o.

Tu i teraz

Z tygodnia na tydzień coraz bardziej spragnieni jesteśmy kontaktów z drugim człowiekiem. Coraz mocniej doceniamy swobodę i nieograniczone możliwości biznesowych relacji sprzed miesięcy. 

Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo było tego namiastką. W przyjemnej atmosferze, w branżowym gronie rozmawialiśmy o wyzwaniach, przed którymi stoi biznes. - Tęsknimy za targami, tęsknimy za spotkaniami i wierzymy, że ponownie zobaczymy się w EXPO Kraków podczas Targów Kompozyt-Expo w 2021 roku. Cieszymy się, że wydarzenie wzbudziło tak duże zainteresowanie. Miło było zobaczyć i wysłuchać naszych gości. - dodaje Dorota Gurgul.


Czytaj więcej:
Targi 1239
COVID-19 190

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska