Constantia Flexibles ogłasza przejęcie Aluflexpack

Constantia Flexibles ogłasza…

Constantia Flexibles podpisała umowę nabycia około 57% akcji producenta opakowań Aluflexpack. Równolegle Constantia Flexibles ogłosi publiczne wezwanie do sprzedaży wszystkich posiadanych publicznie zarejestrowanych akcji Aluflexpack. Oferta podlega określonym warunkom, w tym wynikom procesu regulacyjnego. Istotne warunki oferty zostały opisane w ogłoszeniu wstępnym oferty, które zostało opublikowane 16 lutego i jest dostępne na stronie afp-tender-offer.com. Firma jest wiodącym graczem w europejskim przemyśle opakowaniowym, specjalizującym się w opakowaniach foliowych i foliowych dla rynków konsumenckich i farmaceutycznych. Działając w 14 lokalizacjach w całej Europie i zatrudniając ponad 1500 pracowników, firma doskonale uzupełni portfolio rozwiązań opakowaniowych Constantia Flexibles.

Przejęcie to jest znaczącym krokiem w obecności Constantia Flexibles w segmencie opakowań foliowych we wszystkich segmentach rynku. Aluflexpack osiągnął i nadal osiąga bardzo dobre wyniki finansowe w przeszłości. Jest wysoce komplementarny z geograficznym zasięgiem Constantia Flexibles, funkcjonuje np. w Turcji i Polsce, a także rozszerza swoją działalność na kraje Europy południowo-wschodniej. Przejęcie daje dostęp do rozszerzonego portfolio technologii.

Pim Vervaat, CEO Constantia Flexibles: - Z radością witam Aluflexpack w Grupie Constantia Flexibles. To przejęcie doskonale wpisuje się w naszą strategię Vision 2030, której celem jest pozycjonowanie Constantia Flexibles jako wiodącego gracza na rynku opakowań elastycznych w Europie i na świecie. Połączenie naszych firm stanowi doskonałe strategiczne i kulturowe dopasowanie. Pozwoli nam to lepiej obsługiwać naszych klientów dzięki ulepszonej gamie zrównoważonych produktów wspieranych przez w pełni zintegrowane portfolio technologii, jednocześnie rozszerzając nasz zasięg geograficzny.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w czwartym kwartale 2024 r., w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez organy regulacyjne.

csm-pimvervaat5-constantiaflexibles-dc62105d85
Pim Vervaat, CEO Constantia Flexibles


Czytaj więcej:
Rynek 1087
Folia 385
Ekologia 631
Recykling 1016