Constantia Flexibles przejmuje Drukpol Flexo

Constantia Flexibles przejmuje…

Constantia Flexibles, trzeci największy producent opakowań giętkich na świecie, podpisał umowę o przejęciu polskiej firmy Drukpol Flexo.

- Jesteśmy zachwyceni tą możliwością zainwestowania w rozwój naszej europejskiej platformy druku fleksograficznego, jednocześnie wzmacniając naszą udaną obecność w Polsce - powiedział Pim Vervaat, dyrektor generalny Constantia Flexibles. 2 marca 2023 r. firma Constantia Flexibles zgodziła się przejąć polską firmę produkującą opakowania giętkie Drukpol Flexo sp. z o.o.

- Jestem przekonany, że Drukpol Flexo znalazł właściwego partnera na przyszłość i nadal będzie się rozwijać pod skrzydłami Constantia Flexibles - stwierdził założyciel i właściciel Drukpol Flexo, Zenon Ziemak.

Założona w 1992 r. firma rozrosła się do 183 pracowników i jest uznanym graczem na polskim rynku opakowań giętkich z dużymi możliwościami w zakresie druku fleksograficznego, laminacji ekstruzyjnej i integracji pionowej. Drukpol Flexo obsługuje głównie krajowe rynki żywności i HPC dla klientów lokalnych i międzynarodowych. Na mocy umowy wnosi dwa dodatkowe zakłady w pobliżu Warszawy, jest więc wysoce komplementarny z istniejącymi zakładami Constantia Flexibles: Constantia Teich Poland w Rogowcu i Constantia ColorCap w Jejkowicach.

Stając się częścią Constantia Flexibles, Drukpol Flexo ma możliwość dalszego rozwoju i wzbogacenia swojej oferty o bardziej zrównoważone portfolio produktów Constantia Flexibles. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Zakończenie procesu przejęcia jest oczekiwane w II kwartale 2023 r.