Czyszczenie i konserwacja form do produkcji preform PET

Co oferuje firma Cold Jet dla sektora PET?
Firma Cold Jet, jako międzynarodowy producent urządzeń do czyszczenia suchym lodem, zaprojektowała dla sektora PET dedykowaną serię Aero80FP wraz akcesoriami. Wybór specjalnie dobranych dysz ułatwia czyszczenie trudnodostępnych miejsc, takich jak: stożki wnękowe, gorące kanały, otwory na szyję w kształcie pierścienia lub wewnętrzne ścianki gniazda.

W zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia opatentowane dysze MERN umożliwiają regulowanie wielkości suchego lodu. Trudne zanieczyszczenia usuwane są za pomocą granulatu suchego lodu (3mm pellet), natomiast do delikatnych powierzchni stosuje się precyzyjne metody czyszczenia z delikatną fragmentacją suchego lodu. Do czyszczenia odpowietrzeń, pierścieni zabezpieczających, wnęk, czy otworów wentylacyjnych, które szczególnie szybko ulegają uszkodzeniu podczas produkcji, idealnie nadaje się okrągła dysza o kącie nachylenia 360°, opracowana przez Cold Jet specjalnie dla delikatnych obszarów.

Coldjet Aero80FP


Przy tradycyjnych metodach czyszczenia, pracownicy podejmują się żmudnego, manualnego czyszczenia gniazda jednego, po drugim. Obecnie procedura czyszczenia suchym lodem oferuje znacznie szybszą, czystszą i łagodniejszą metodę. Tam, gdzie wcześniej 72-gniazdowa forma była czyszczona ręcznie w ciągu 2-3 godzin, dziś przy zastosowaniu systemu Cold Jet jest to możliwe w mniej niż 45 minut.

Czy czyszczenie suchym lodem urządzeniami Cold Jet się opłaca?
W porównaniu do tradycyjnych metod, technologia czyszczenia suchym lodem szybko okazuje się opłacalna. Jeśli założymy czyszczenie suchym lodem 96-gniazdowej formy, przy 360 cyklach pracy, skrócimy czas czyszczenia formy o 2 godziny tygodniowo, co da nam rocznie 3,5 mln dodatkowo wytworzonych preform, które w innym przypadku nie zostałyby wyprodukowane. Nawet jeśli oszczędności w kosztach robocizny lub wydłużony czas eksploatacji sprzętu zostaną wyeliminowane, nadal koszt zakupu systemu Aero 80FP szybko się zwraca – przy pracy 5 wtryskarek zwrot z inwestycji następuje w zaledwie 6 miesięcy!

kalkulator czyszczenia form


Zastosowanie systemów firmy Cold Jet pozwala lepiej czyścić formy, jednocześnie skracając czas czyszczenia do 75% bez powodowania zużycia formy. Możliwość czyszczenia suchym lodem gdy forma pozostaje w prasie prowadzi do poprawy jakości, wzrostu wydajności i obniżenia kosztów w przemyśle tworzyw sztucznych. Czyszczenie suchym lodem jest skutecznym, przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem, dzięki któremu producenci mogą wytworzyć więcej, w mniejszym odstępie czasu, wykorzystując mniej zasobów i przy mniejszym oddziaływaniu na proces produkcji.

Więcej informacji na temat urządzenia Aero 80FP >>

Cold Jet
Cold Jet to światowy lider w technologii
 

Cold Jet to światowy lider w technologii czyszczenia suchym lodem i produkcji suchego lodu, opracowujący niezawodne systemy czyszczenia, które znajdują zastosowanie w każdej branży

Polska