DOMO na targach K 2022: Partner w zakresie poliamidów i ochrony planety

DOMO na targach K 2022: Partner…

DOMO Chemicals, producent poliamidów, będzie wystawcą na targach K 2022 w Düsseldorfie. Dla klientów będzie to pierwsza okazja do zapoznania się z globalną ofertą poliamidów Technyl od czasu zakończenia pandemii COVID-19.

DOMO zaprezentuje, w jaki sposób rozwiązania oparte na poliamidach, jak również fachowa wiedza i usługi, pomogą klientom spełnić ich przyszłe wymagania dotyczące różnych zastosowań. Jako partner w zakresie materiałów inżynieryjnych, DOMO przeprowadzi swoich gości przez ścieżkę Xperience, prezentując rozwiązania oparte na wiodącej marce Technyl oraz nowej architekturze marki DOMO.

Ponadto w specjalnym obszarze poświęconym zrównoważonemu rozwojowi zostaną przedstawione ambitne cele firmy DOMO na rok 2030, ze szczególnym naciskiem na dekarbonizację, zużycie energii odnawialnej i rozwiązania dla klientów.

Specjalne rozwiązania dla wymagających zastosowań

Ograniczenie emisji CO2 pozostaje głównym wyzwaniem dla przemysłu, a rozwiązania DOMO o niskim śladzie węglowym pomagają klientom w realizacji ich celów w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Niedawne osiągnięcia w dziedzinie zastępowania metali lekkich, gospodarki cieplnej i e-mobilności zwiększają globalne zapotrzebowanie na wydajne rozwiązania oparte na zrównoważonych poliamidach. Na targach K 2022 firma DOMO zaprezentuje nowe zrównoważone rozwiązania oparte na marce Technyl Earth dla branży motoryzacyjnej podczas specjalnych seminariów technicznych i paneli dyskusyjnych.

Jako zintegrowany dostawca rozwiązań w zakresie poliamidu 6 i poliamidu 66, DOMO przedstawi również swoją ofertę w zakresie półproduktów chemicznych, polimerów bazowych i włókien wysokowydajnych. Na stoisku goście będą mogli dowiedzieć się więcej o najnowszych innowacjach w zakresie włókien wysokowydajnych Nyleo zmniejszających palność, o zwiększonej biodegradowalności i właściwościach bakteriostatycznych. Czołowe marki DOMO - Domamid i Stabamid - dostarczają producentom materiałów inżynieryjnych, folii, włókien i tekstyliów rozwiązania o stałej jakości, zapewniające lepszą wydajność produktów końcowych.

- Zostaliśmy drugim co do wielkości graczem w Europie w dziedzinie nylonu 6 i 66, z globalną dostępnością znanej marki Technyl i ambitnymi celami w zakresie zrównoważonego rozwoju - mówi Yves Bonte, dyrektor generalny DOMO Chemicals. - Dbamy o naszych klientów, produkty i planetę, tworząc wartość dla naszych klientów i konsumentów. Na targach K 2022 pokażemy naszym gościom, w jaki sposób możemy im pomóc w uzyskaniu wysokowydajnych i prawdziwie ekologicznych rozwiązań - dodaje.

Realizacja przyszłych potrzeb w zakresie zrównoważonego rozwoju

Targi K 2022 koncentrują się na klimacie i gospodarce cyklu zamkniętego, dzięki czemu DOMO może podkreślić swoje ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obejmują one zwiększenie odsetka materiałów inżynierskich wytwarzanych w ramach gospodarki cyklu zamkniętego z obecnych 10% do 20% w 2030 r. i 30% w 2035 r. Opracowywanie nowych gatunków wyrobów gospodarki cyklu zamkniętego i zwiększanie ilości surowców jest ściśle związane z planami redukcji emisji CO2. DOMO zaprezentuje również przegląd technologii rozpuszczania, recyklingu chemicznego i recyklingu odpadów produkcyjnych.

- Dzięki Technyl jesteśmy liderem w zakresie PA6 i PA66 - mówi Ludovic Tonnerre, dyrektor handlowy ds. rynków międzynarodowych. - Na targach K 2022 pokażemy, dlaczego poliamidy są nadal najlepiej znanym materiałem w wielu zastosowaniach, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym. Klienci będą mogli również przekonać się, w jaki sposób nasza symulacja predykcyjna MMI cyfrowo wspiera wdrażanie bardziej zrównoważonych i lżejszych rozwiązań, szczególnie w sektorze motoryzacyjnym - dodaje.

DOMO Service Hub: Jak przyspieszyć czas cyklu rozwojowego

Oprócz innowacyjnej i zrównoważonej oferty polimerów i żywic, klienci mogą zapoznać się z usługą DOMO Serivce Hub. Ta wyjątkowa platforma umożliwia producentom szybkie wdrażanie innowacji i wyprzedzanie konkurencji na dynamicznie zmieniających się rynkach.

Pakiet powiązanych usług w zakresie symulacji, prototypowania 3D i testowania części został zaprojektowany, aby pomóc klientom w przekraczaniu kolejnych granic wydajności części i skrócić czas wprowadzania ich na rynek w dynamicznych branżach, takich jak motoryzacja, elektronika użytkowa, ogrzewanie i chłodzenie.

Goście będą mogli również zapoznać się z rozszerzoną bazą danych materiałów PA6-GF z gamy Technyl C oraz najnowszą bazą danych do symulacji formowania wtryskowego. Do dyspozycji będą eksperci DOMO, którzy chętnie opowiedzą o sukcesach, symulacjach zastosowań i prototypach. Klienci będą mogli odbyć wirtualny spacer po laboratorium testowania części firmy DOMO, aby poznać jego możliwości.

- Nasze doświadczenie w dziedzinie poliamidu 6 i poliamidu 66, wiedza w zakresie półproduktów chemicznych i materiałów inżynierskich, a także dostawy przekładają się na lepsze rozwiązania i lepsze produkty dostosowane do potrzeb klienta - mówi Philippe Guérineau, dyrektor handlowy ds. eksportu w Europie i Unii Europejskiej. - Nasi eksperci ds. zastosowań obecni na stoisku będą służyć niezawodną i zaawansowaną wiedzą techniczną, praktycznymi wskazówkami oraz wsparciem w zakresie badań i rozwoju.

Circularise: Przekazujemy wnioski, nie dane

Pracując na rzecz gospodarki cyklu zamkniętego, firma DOMO od początku wspiera Circularise, start-up wykorzystujący technologię blockchain do lepszego śledzenia tworzyw sztucznych w całym łańcuchu wartości. Możliwość prześledzenia pochodzenia wszystkich surowców ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia możliwości ponownego wykorzystania lub recyklingu materiałów. W pawilonie DOMO goście będą mogli zapoznać się z innowacjami opartymi na technologii Circularise na powierzchni ponad 100 m2 oraz spotkać się z ekspertami w dziedzinie technologii blockchain.

- Wierzymy, że większa transparentność danych w całym łańcuchu wartości jest niezbędna, aby naprawdę zrealizować ideę gospodarki obiegowej -  twierdzi Jordi de Vos, współzałożyciel Circularise. - Dzięki naszej technologii blockchain łańcuchy dostaw są możliwe do prześledzenia, są przejrzyste i spełniają kryteria cyklu zamkniętego, co staje się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Firma DOMO pomogła nam w opracowaniu pierwszej wersji platformy dostosowanej do potrzeb branży tworzyw sztucznych. Nie możemy się doczekać spotkania na wspólnym stoisku i prezentacji panelowych w pawilonie - dodaje.

Targi K 2022 odbędą się w dniach 19-26 października w Düsseldorfie, a firma DOMO wystawi się w powiększonym pawilonie zewnętrznym o powierzchni prawie 400 m2. DOMO zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju na wspólnym stoisku z Circularise w strefie zewnętrznej targów.