Dassault Systèmes otrzymuje najwyższe uznanie w rankingach zrównoważonego rozwoju

Dassault Systèmes otrzymuje…

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że w 2022 roku osiągnęła najwyższe wyniki w wiodących globalnych rankingach środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym. Te osiągnięcia wieńczą rok kamieni milowych i poprawy wyników firmy w zakresie ESG.  

Drugi rok z rzędu firma Dassault Systèmes została włączona do Dow Jones Sustainability Index (DJSI), plasując się wśród 1% najwyżej ocenianych przedsiębiorstw w sektorze oprogramowania oraz zajmując czwarte miejsce wśród 332 globalnych koncernów. Ten wynik w jednym z najbardziej znanych indeksów oceniających wiodące światowe koncerny pod kątem zrównoważonego rozwoju i kryteriów ekonomicznych oznacza wzrost o osiem punktów w stosunku do 2021 r. Największy postęp firma zanotowała w zakresie zarządzania innowacjami, polityki środowiskowej oraz systemów zarządzania, a także w kwestiach rozwoju kapitału ludzkiego.

Oprócz włączenia do rankingu DJSI, firma Dassault Systèmes po raz pierwszy uzyskała najwyższą możliwą ocenę AAA w indeksie ESG MSCI, uzyskując pozycję "lidera" w branży oprogramowania i usług. Ratingi ESG MSCI mają na celu pomiar odporności firmy na długoterminowe ryzyko ESG. Ocena AAA, podwyższona z poziomu AA uzyskanego w 2021 r., została osiągnięta dzięki wysokiemu poziomowi etyki biznesowej firmy oraz zatrzymywaniu i rozwojowi talentów.

Pozostałe osiągnięcia w 2022 r. obejmują zdobycie "Platynowego medalu" przyznawanego przez EcoVadis na podstawie oceny kwestii związanych ze środowiskiem, prawem pracy i prawami człowieka oraz kryteriami dotyczącymi etyki i zrównoważonych zamówień. Firma została także ponownie włączona do indeksu Euronext Eurozone ESG (Large 80) na podstawie szóstego miejsca w rankingu Vigeo Eiris w sektorze oprogramowania, oraz do  indeksu FTSE4Good.

- Raportowanie ESG jest kluczowym obszarem zainteresowania Dassault Systèmes. Jest ono znaczące w kontekście naszych ambicji pozostania zaufanym i wiodącym partnerem w budowaniu zrównoważonej gospodarki poprzez stosowane praktyki biznesowe i zasoby ludzkie, a także dzięki doświadczeniom wirtualnych bliźniaków, dostępnych dla ponad 300 000 klientów w 12 branżach na całym świecie. Kontynuujemy budowanie świadomości, rozwiązań i zaangażowania w zrównoważony rozwój w naszej firmie, z pracownikami, a także wśród klientów w naszym globalnym ekosystemie. Każde działanie, jakie podejmujemy, jest zgodne z celem korporacyjnym, jakim jest harmonizacja produktu, natury oraz życia. - powiedziała Florence Verzelen, Executive Vice President, Industry, Marketing and Sustainability, Dassault Systèmes.

Poza osiągnięciami w zakresie ESG, firma Dassault Systèmes potwierdziła w 2022 roku swoje zaangażowanie w zakresie zrównoważonego rozwoju, wprowadzając rozwiązanie do oceny cyklu życia produktu na platformie 3DExperience, umożliwiające klientom pomiar wpływu ich produktu i procesów na środowisko; mianując Philippine de T’Serclaes na stanowisko Chief Sustainability Officer a także podpisując Action Declaration on Climate Policy Engagement oraz oświadczenie "All In" podczas Konferencji COP27.  

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Aktualizacja

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska

Reportaże

Forum